Łomżyniacy podbijają tajlandzkie niebo. Pupek i Kozikowski mistrzami świata? [VIDEO i FOTO]

  • 30.04.2018, 13:25 (aktualizacja 30.04.2018, 14:06)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Łomżyniacy podbijają tajlandzkie niebo. Pupek i Kozikowski mistrzami świata? [VIDEO i FOTO]
Tydzień aklimatyzacji. Przyzwyczajanie się do 40-stopniowych upałów, smakowanie tajskiej kuchni, nawiązywanie przyjaźni z miejscowymi i intensywne treningi. Łomżyniacy, pilot Adam Pupek i nawigator Piotr Kozikowski, członkowie Motoparalotniowej Kadry Narodowej Polski, rozpoczynają X Motoparalotniowe Mistrzostwa Świata w Pasak Jolasid Dam im Lopburi w Tajlandii, około 170 km od Bangkoku.

Najpierw zachwyt nad urokami Ko Phi Phi i kilka dni błogiego odpoczynku. Później odbiór trajki, całego sprzętu, który do Tajlandii wędrował w kontenerze od 14 lutego i kilkudniowe treningi w powietrzu. Oprócz tego symulacja nieplanowanego lądowania na wodzie i ćwiczenia przyjmowania automatu z tlenem od ratowników, zapoznanie się z mapami, ukształtowaniem terenu oraz warunkami panującymi w powietrzu. W końcu oficjalna ceremonia otwarcia X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata. Pilot Adam Pupek i nawigator Piotr Kozikowski rozpoczynają walkę o tytuł najlpeszego pilota na świecie.

150 zawodników z całego świata. Ponad 100 statków powietrznych z szesnastu krajów. Czołowe drużyny z Francji, Polski, Czech i Hiszpanii, a także zawodnicy z: Brazylii, Australii, Kuwejtu, Iranu, Kanady, Indii, Rosji, Japonii oraz Tajlandii, gospodarza zawodów, które do Pasak Jolasid Dam im Lopburi zjechali po to, by udowonić, że przestworza należą właśnie do nich. Wśród nich także nasza drużyna z Łomży. Duetu Pupek & Kozikowski Paramotor Team Poland, który od 1 do 6 maja będzie rywalizował w klasie PL2 (załoga dwuosobowa, start z wózka). Oprócz nich do rywalizacji stanie także 21 innych zawodników z Polski.

- Ostatnie pomiary napędu i treningi zrobioneza nami. Oficjalne otwarcie mistrzostw także. Teraz zaczyna się prawdziwa rywalizacja o tytuł najlepszego pilota na świecie. Trzymajcie kciuki – wysyła apel motoparalotniowa załoga z Łomży.

Dla Adama Pupka i Piotra Kozikowskiego start w X Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata to ogromne wyzwanie. Jednak ich ostatnie osiągnięcia, w połączeniu z determinacją i pasją stanowią doskonałą drogę do tego, by do domu mogli powrócić jako najlepsi piloci na świecie. POWODZENIA!

A tak wyglądały przygotowania łomżyniaków: 

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe