Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc.25 - [VIDEO]

  • 05.05.2018, 12:11 (aktualizacja 05.05.2018, 12:27)
  • Narew.info / www.narew.info / Polub nasz na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc.25 - [VIDEO] A.Chojnowski Na zdjęciu Radosław Domański OSP Liw
Co dobrego na Mazowszu? Zapraszamy na przegląd tygodnia.

PŁOCK: Sześć i pół miliona złotych trafi do 62 gmin na drogi dojazdowe do gruntów rolnych w subregionach płockim i ciechanowskim. Przebudowanych i zmodernizowanych będzie 70 km tych odcinków dróg, które pozwolą na korzystanie z nich ciężkiego sprzętu rolniczego. Inwestycje dofinansował z budżetu Mazowsza zarząd województwa. 

WYSZKÓW: Szpital w Wyszkowie otrzyma unijne wsparcie na zakup sprzętu i wyposażenia medycznego. Przy pomocy funduszy zostanie również zmodernizowany budynek, w którym znajduje się oddział kardiologiczny oraz oddział chorób wewnętrznych, gdzie świadczone są usługi onkologiczne. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 5,3 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020.

OSP MOKOBODY: Na co dzień pracują w różnych zawodach, ale nawet w pracy gotowi są w każdej chwili stawić się na alarm i ratować ludzi i ich dobytek. Robią to za darmo, bo tacy są strażacy ochotnicy. 4 maja był dzień strażaka, a my z tej okazji odwiedziliśmy druhów z dwóch jednostek, do których trafiły nowe samochody dofinansowane z budżetu Mazowsza. Strażacy OSP Mokobody już od ponad 100 lat niosą pomoc mieszkańcom gminy, powiatu i województwa. Jednostka powstała w 1910 r., a od 20 lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Jednostka liczy sobie 23 druhów wyjeżdżających do akcji ratowniczych.

MODLIN: 2,5 km długości, 2,5 metrowa ściana wodna, płyta poślizgowa, to tylko niektóre elementy nowego toru treningowo – szkoleniowego dla kierowców w Modlinie. Ambasadorem ośrodka został Leszek Kuzaj, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych. Budowę toru sfinansował Urząd Marszałkowski.

 

Narew.info / www.narew.info / Polub nasz na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe