Posłowie mówią i budzą emocje  

  • 11.05.2018, 00:49 (aktualizacja 11.05.2018, 13:19)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Posłowie mówią i budzą emocje PAP
W centrum zainteresowania mediów znalazło się dwoje posłów z województwa podlaskiego. Wywołujące kontrowersje i komentarze, a nawet sprzeciwy, wpowiedzi Bernadety Krynickiej i Jacka Żalka miały ten sam kontekst – protest rodziców niepełnosprawnych osób trwający w Sejmie.

Łomżyńska poseł PiS, która stała się już w pewien specyficzny sposób ulubienicą mediów niekoniecznie sprzyjających obecnie rządzącym, powiedziała dużej stacji telewizyjnej m.in., że: "znalazłaby paragraf na tych rodziców".

- Jako matka dziecka niepełnosprawnego, osoby dorosłej, może to będzie brutalne, ale ja naprawdę znalazłabym paragraf na tych rodziców, którzy przetrzymują swoje dzieci w Sejmie, w takich niegodnych warunkach, to jest karygodne. Mam córkę niepełnosprawną intelektualnie, ma 24 lata, gdybym chciała, żeby ona tutaj była, to ona by była, pod moim wpływem – cytuje Onet słowa Bernadety Krynickiej dla TVN24.

Portal wyłowił także z medialnego hałasu wokół protestu słowa kolejnego posła z naszego regionu. „Wiceszef klubu PiS Jacek Żalek (Porozumienie) mówił we wtorek w TOK FM, że nie można spełnić postulatu protestujących w Sejmie i dać im po 500 złotych miesięcznie w gotówce, bo traktują oni swoje dzieci jak "żywe tarcze" i "zakładników". Jak dodał: „mogą zdarzyć się niestety zwyrodniali rodzice. Te dzieci, które czasami nie mają głosu, które są zamknięte, nie chodzą do szkoły - nie ma możliwości sprawdzenia czy te pieniądze zostały wydane na potrzeby tych dzieci, czy został w inny sposób wydatkowane na potrzeby opiekunów. Jeżeli na oczach całej Polski można traktować dzieci jako zakładnika do realizacji swoich partykularnych interesów, to boję się, że w zaciszu domów niestety tak samo może być”.

Że krytycznie odniesie się do takich wypowiedzi opozycja, było raczej oczywiste. Jest jednak także reakcja ważnych postaci Prawa i Sprawiedliwości.      

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe