Internet do rozliczeń? Chętnie

  • 17.05.2018, 11:01 (aktualizacja 21.05.2018, 09:02)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Internet do rozliczeń? Chętnie IAS Białystok
Granicę ćwierć miliona elektronicznych PIT-ów przekroczyli w tym roku mieszkańcy regionu.

Jak informuje Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, mieszkańcy województwa podlaskiego rozliczając się z podatku dochodowego za 2017 rok, złożyli przez Internet ponad 250 tys. zeznań, czyli o ponad 37 tys. PIT-ów więcej niż w roku ubiegłym

Z roku na rok coraz więcej osób przekonuje się, że wysłanie PIT-a przez internet, to najszybszy i najprostszy sposób na rozliczenie się z podatku dochodowego. Co więcej, podatnicy, którzy złożyli choć raz PIT drogą elektroniczną, nie chcą już wracać do wersji papierowej zeznania podatkowego. W ubiegłym roku podlasianie złożyli przez Internet 213.342 zeznania PIT, natomiast w tym roku już 251.246 e-PITów, czyli o 18 % więcej.

Liczbę PIT-ów złożonych w ostatnich latach elektronicznie przez podatników z regionu obrazuje wykres, który publikujemy.

Z podsumowania Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku wynika, że w tym roku najwięcej zeznań przesłali przez internet mieszkańcy Białegostoku – 93.676, Suwałk – 24.084, Łomży – 18.368, Augustowa – 9.826 i Bielska Podlaskiego – 9.659.

To klasyfikacja, która pokrywa się z listą największych miast w regionie. Ciekawe jest jeszcze bardziej zestawienie prezentujące, gdzie najbardziej wzrasta zainteresowanie elektronicznymi rozliczeniami. Tegoroczny lider to Zambrów ze wskaźnikiem 26 procent wzrostu liczby e-PIT-ów od ubiegłego roku. Po ponad 20 procent więcej internetowych zeznań jest także w Łomży, Wysokiem Mazowieckiem i Hajnówce.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe