Europejski poziom mammografii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży [VIDEO]

  • 08.06.2018, 08:59 (aktualizacja 08.06.2018, 09:11)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Europejski  poziom mammografii w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży [VIDEO]
W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wykonywane są profilaktyczne badania mammograficzne aparatem cyfrowym najnowszej generacji. Przeznaczone są dla pań w wieku 50- 69 lat, ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia.

- Wykonując badania profilaktyczne w szpitalnym Zakładzie Diagnostyki Obrazowej mamy zapewnioną ciągłość diagnostyki i ewentualnego leczenia – podkreśla Hanna Majewska-Dąbrowska, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Profilaktyczne badania mammograficzne wykonywane są aparatem cyfrowym spełniającym międzynarodowe standardy.

- Zaletą jest wykonywanie bardzo dobrej jakości zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Aparat wyposażony jest w funkcję homosyntezy umożliwiającej rozdzielenie na kilka warstw. Ułatwia to diagnozę i rozpoznanie czy nie ma nacieków i zmian guzowatych – wyjaśnia radiolog Ryszard Wagner, koordynator Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Atutem jest wyższy niż w aparatach analogowych poziom bezpieczeństwa. Dawka promieniowania jest znacznie mniejsza, bez konieczności powtarzania zdjęć.

- Rak wcześnie wykryty, we wstępnej fazie zaawansowania daje największe szanse wyleczenia. Jest wtedy najmniejszy i nie ma przerzutów do węzłów chłonnych. Wtedy można zastosować metody leczenia oszczędzające organizm - mówi onkolog Małgorzata Wagner-Oleszczuk, ordynator oddziału onkologicznego.

Na profilaktyczne badanie mammograficzne nie jest potrzebne skierowanie. Termin można uzgodnić w rejestracji Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, tel 86 473 35 598.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe