W przyszłość na skrzydłach orła... Senator Anna Maria Anders w SP1 w Łomży

  • 25.05.2018, 01:19 (aktualizacja 25.05.2018, 01:23)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
W przyszłość na skrzydłach orła...  Senator Anna Maria Anders w SP1 w Łomży SP 1
Szkołę Podstawową nr 1 w Łomży odwiedziła senator Anna Maria Andres, aby spotkać się z uczennicą Agnieszką Skrodzką, która została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Orzeł biały – nasza duma”.

Anna Maria Anders, która jest także sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego, a przede wszystkim córką generała Władysława Andersa, postanowiła uhonorować sukces uczennicy klasy 4a.  Celem konkursu "Orzeł Biały - nasza duma" było popularyzowanie wiedzy i świadomości o godle jako najważniejszym z symboli Państwa Polskiego oraz rozwijanie pasji historycznych i  artystycznych. Organizatorami konkursu była Kancelaria Senatu, senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej oraz regionalne Kuratoria Oświaty.

Niezwykłego gościa powitała w SP 1 dyrektor Krystyna Kamińska, która przypomniała, że rok 2018 jest niezwykle ważny dla Polski i Polaków. "W tym właśnie roku przypada stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, a dla łomżan jest to rok, w którym świętujemy 600 lecie nadania praw miejskich. Obecność Pani Minister z pewnością podkreśla rangę tych wydarzeń. Cała społeczność SP1 jest zaszczycona wizytą Pani Minister w szkole i wspólnie cieszy się z sukcesu Agnieszki" - czytamy w relacji ze spotkania,  w którym udział wzięła także zastępca prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk.

Oprawę artystyczną spotkania przygotowali uczniowie SP 1. Anna Maria Anders w rozmowie z  uczniami i nauczycielami  podkreślała, jak ważne jest wychowanie w duchu patriotyzmu, poznawanie historii i odnajdywanie korzeni. Wspominała również atmosferę swego domu rodzinnego. Można stwierdzić, że jest "ambasadorem pamięci o Ojcu", który jest niezwykle ważną postacią w wojennej i powojennej historii Polski.

Senator  z okręgu łomżyńsko - suwalskiego nie kryjąc wzruszenia,  wręczyła Agnieszce Skrodzkiej pamiątkowy dyplom, niezwykle ciepło wypowiadając się o jej pracy plastycznej. Pogratulowała także mamie uczennicy, która była obecna na uroczystości. Wyrazy uznania otrzymała również przygotowująca Agnieszkę do konkursu Katarzyna Klewicka. Wszyscy zebrani mieli okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia na tle przepięknego orła białego wykonanego przez uczennicę kl. IV a i czerwonych maków stanowiących scenografię. 

Uroczystość na długo pozostanie w pamięci szkolnej społeczności. A dla Agnieszki Skrodzkiej  może będzie pierwszym ważnym wydarzeniem na artystycznej  drodze. przyszłości.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe