„Zabytkowo i Klockowo” w SP2 [FOTO]

  • 25.05.2018, 07:30 (aktualizacja 25.05.2018 07:40)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
„Zabytkowo i Klockowo” w SP2 [FOTO]
Uczniowie klasy IIIA Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży mieli mnóstwo zabawy i zdobyli wiele ciekawej wiedzy biorąc udział w Warsztatach Zabytkowej Architektury Sakralnej Miasta Łomża pod hasłem „Zabytkowo i Klockowo”, które zorganizowano w ramach projektu współfinansowanego ze środków samorządowych.

Celem projektu jest między innymi popularyzacja zabytków, odgrywających znaczącą rolę w kształtowaniu tradycji i kultury lokalnej oraz tworzących bogate dziedzictwo kulturowe z wykorzystaniem klocków LEGO.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Zajęcia konstrukcyjne  poprowadził Mariusz Brzęcki z Fundacji Nowoczesny Konin. Udostępnił uczniom ogromną ilość popularnych klocków LEGO, z których zbudowali zespołowo model zabytkowego kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łomży popularnie zwanego przez łomżan „Małym Kościółkiem”. W klockowej budowli nie zabrakło najmniejszych szczegółów. We wnętrzu kościoła były nawet żyrandole i krzesła a wokół zabytku wyrosły drzewa i alejka.

Dzięki takim zajęciom uczniowie nie tylko integrowali się we wspólnej pracy ale poznali nowe oblicze wykorzystania LEGO. Przekonali się, że dzięki klockom można odtworzyć  znajome miejsca, budynki, a co najważniejsze poznać zabytki swego miasta, które w tym roku obchodzi 600-lecie nadania praw miejskich.

[email protected]@BD

Fot. J.Sokołowski, B.Danowska

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe