Prezydent bez prawej ręki. Agnieszka Barbara Muzyk wydała oświadczenie

  • 25.05.2018, 13:35 (aktualizacja 26.05.2018, 11:14)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Prezydent bez prawej ręki. Agnieszka Barbara Muzyk wydała oświadczenie Telewizja Narew dr Agnieszka Muzyk w studiu Telewizji Narew po nagraniu programu "Na Starym Rynku"
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwołał ze stanowiska swojego pierwszego zastępcę, czyli Agnieszkę Barbarę Muzyk. Uzasadnienie nie zostało ujawnione. Po kilku godzinach do naszej redakcji dotarło oświadczenie podpisane przez Agnieszkę Barbarę Muzyk.

Rozporządzenie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego opublikowane zostało w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego z datą 25 maja. Pod nagłówkiem i obowiązkowym przywołaniem odpowiednich przepisów prawa, znajduje się paragraf 1 z czterema punktami.

W pierwszym prezydent informuje o odwołaniu Agnieszki Barbary Muzyk ze stanowiska z dniem 25 maja. W kolejnych jest mowa o okresie wypowiedzenia (trzy miesiące - od końca maja do końca sierpnia), zwolnieniu z obowiązku wykonywania w tym okresie pracy oraz obowiązku wykorzystania przez odwołaną już wiceprezydent urlopu wypoczynkowego.

Jak się dowiedzieliśmy w Ratuszu, tej tak ważnej decyzji nie będzie raczej towarzyszyło uzasadnienie, ani żaden komentarz. Nie ma też na razie decyzji czy pojawi się nowy zastępca czy już do wyborów władze Łomży będą działać w zmniejszonym składzie. Agnieszka Barbara Muzyk zajmowała się w magistracie m.in. sprawami oświaty, kultury, społecznymi. Jeszcze w minioną środę wspólnie z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim podejmowali goszczące w Łomży minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i jej zastępczynię Elżbietę Bojanowską.

Nie jest tajemnicą, że najbardziej prawdopodobną przyczyną „rozstania” bliskich współpracowników są nadchodzące wybory samorządowe. Regionalne władze Prawa i Sprawiedliwości rekomendowały Mariusza Chrzanowskiego jako kandydata partii na prezydenta Łomży. Krajowe nie dokonały w tym tygodniu wskazania, mimo że są znane już nazwiska osób, które powalczą o prezydenturę w Białymstoku i Suwałkach i o burmistrzowskie rządy np. w Kolnie czy Zambrowie. Agnieszka Barbara Muzyk była od pewnego czasu wymieniana wśród potencjalnych kandydatów.

Przed objęciem stanowiska zastępcy prezydenta, dla którego zrezygnowała z mandatu radnej Sejmiku,  dr Agnieszka Barbara Muzyk pracowała w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.   

Oświadczenie Agnieszki Barbary Muzyk: 

"Szanowni Państwo, mieszkańcy Łomży!!!

 Propozycję pracy na stanowisku zastępcy prezydenta miasta Łomża przyjęłam 3,5 roku temu. Przyszłam do pracy  z nadzieją na dobrą zmianę w naszym mieście. Wyzwanie to podjęłam po to, by służyć mieszkańcom. Poświęciłam temu zadaniu  wszystkie swoje umiejętności, nie licząc też swojego czasu.

Przyjęłam tysiące mieszkańców Łomży, odbyłam setki spotkań, uczestniczyłam w licznych uroczystościach. To mieszkańcy Łomży wiedzą, jak te spotkania wyglądały, to oni najlepiej potrafią ocenić  poziom  mojego zaangażowania w rozwiązywanie ich problemów i trosk.  Przyszłam do Urzędu Miejskiego, by służyć miastu i  mieszkańcom naszego miasta.

Stworzyłam zespoły, z którymi zrealizowałam projekty przynoszące   miliony złotych na realizację zadań ważnych dla miasta. Podjęłam również wielkie, historyczne zadanie przygotowania obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

Doświadczałam na co dzień, że w Łomży i w ludziach z Łomży tkwi ogromny potencjał, który wspólnie rozwijaliśmy. Łomży potrzeba ludzi ofiarnych, pracowitych, bezinteresownych, troszczących się o dobro wspólne, a nie swoje własne.

Bardzo dziękuję wszystkim, których spotkałam na swojej drodze pracując na stanowisku zastępcy Prezydenta. Dziękuję wspaniałym radnym Rady Miasta Łomża, pracownikom Urzędu Miejskiego, szkół, przedszkoli, instytucji kultury, instytucjom pomocy społecznej,  seniorom i środowiskom osób niepełnosprawnych, organizacjom pozarządowym, klubom sportowym i in. . Wszystkim oddanym naszemu miastu ludziom, z którymi dane mi było realizować ważne zadania dla Łomży.

Nasze miasto zasługuje na ludzi, którzy są gotowi poświęcić mu swoje talenty, możliwości, zaangażowanie i swój czas.

Nadal pozostaję w tym mieście, bo to jest moje miasto, nasze miasto. Nadal będę dla niego pracować.

Dzisiaj przed południem po prawie 4 latach tytanicznej pracy zostałam odwołana ze stanowiska bez podania żadnych argumentów, w sposób który pozostawiam bez komentarza … . Zostałam odwołana przez człowieka, który dostrzegł we mnie konkurenta do jego stanowiska.

To nie jest sposób, w jaki powinno się traktować nie tylko współpracowników, ale i wszystkich Łomżan. Tak się nie godzi … .

Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mogli zrobić dla naszego miasta wiele. Ostatecznie o wszystkim zdecydują w wyborach, mieszkańcy Łomży.

Nasze miasto i jego mieszkańcy zasługują na więcej, na znacznie więcej.

 

                                                                                     Z wyrazami szacunku,

                                                                               Agnieszka Barbara Muzyk

 

Łomża, 25 maja 2018 r.".

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
jogurcik
jogurcik 29.05.2018, 10:12
Super , ze ta pani została odwołana bardzo dobra decyzja.
zniesmaczona
zniesmaczona 28.05.2018, 14:22
Ma Pani mój głoś i wielu innych .Proszę startować na prezydenta bo takiego nie gospodarnego włodarza to Łomża nie miała nigdy.Panią szanuję za to co Pani robi mimo iż nie jestem zwolenniczką PISu
jaccccccccc
jaccccccccc 26.05.2018, 14:20
A czego się można było spodziewać po wierzącym, praktykującym katoliku?
Marianna
Marianna 25.05.2018, 17:50
Oj niedobrze, niedobrze. Była lokomotywą organizacji uroczystości 600-lecia ... Czyżby sprawdzało się polskie przysłowie : "Murzyn zrobił swoje ..."
tom
tom 26.05.2018, 09:46
jak nie ma zaufania to aut..........chielibyście,żeby was pracownik czekał z nożem ...w plecy, na stolek
łomżynianka
łomżynianka 28.05.2018, 19:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe