Nowogród na turystycznym szlaku

  • 25.05.2018, 13:44 (aktualizacja 25.05.2018, 13:56)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Nowogród na turystycznym szlaku Karol Babiel
Studenci czwartego roku Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Łódzkiego odwiedzili Nowogród, który umieścili w programie swoich praktycznych zajęć „Region turystyczny - Polska wschodnia”.

- Jest nas 27 osób. Każdego dnia inna grupa organizuje i prowadzi swój program - mówi Rafał, który, wraz z trzema koleżankami, Kasią, Natalią i Weroniką, zaplanował pierwszy dzień pod hasłem "Upleć swój dzień z Kurpiami".

Siedmiodniowy projekt "Region turystyczny - Polska wschodnia" studenci z Łodzi rozpoczęli od wizyty w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie. Podczas ponad godzinnego zwiedzania, nie tylko podziwiali zabytki architektury i kultury kurpiowskiej oraz słuchali opowieści o regionie, ale także przyglądali się pracy przewodnika. Ciekawym punktem tego dnia było spotkanie z twórcą ludowym Stanisławem Modzelewskim z Jankowa-Młodzianowa, zajmującym się plecionkarstwem. Artysta pokazywał studentom jak robi się kosze czy dzbany ze słomy. Każdy mógł sam spróbować tej niełatwej sztuki.

Przed studentami kolejne dni poznawania wschodniej Polski. Wybierają się m.in. do Augustowa, Puńska, Sejn, Suwałk, Tykocina, Supraśla, Białegostoku, Kruszynian, Hajnówki, Białowieży, Janowa Podlaskiego i Radzynia Podlaskiego.

Mamy nadzieję, że przyszli przewodnicy i piloci wycieczek wykształceni w Uniwersytecie Łódzkim często będą odwiedzać Nowogród i okolicę.

Zapraszamy – mówi Karol Babiel z nowogrodzkiego magistratu.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe