Studenci przejmują Łomżę [VIDEO]

  • 04.06.2018, 09:19 (aktualizacja 04.06.2018, 09:28)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Studenci przejmują Łomżę [VIDEO]
Koncert, maraton zumby, turniej charytatywny w piłkę nożną, test wiedzy o Łomży, piknik rodzinny i turniej gier komputerowych, to najważniejsze wydarzenia Tygodnia Kultury Studenckiej, który organizuje Samorząd Studenckim Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Studenckie świętowanie potrwa od 3 do 9 czerwca. Punkt kulminacyjny juwenaliów, czyli koncert z gwiazdami muzyki popularnej odbędzie się 8 czerwca na muszli koncertowej w Łomży.

- Tegoroczne juwenalia są wyjątkowe, to nie tylko święto studentów, ale także całej społeczności Łomży oraz regionu – mówi Milena Surgiewicz, Przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP. Uczelniany opiekun Samorządu Studenckiego PWSIiP Sebastian Chrzanowski dopowiada, że żacy z „Państwówki” włączają się także w obchody sześćsetlecia nadania Łomży praw miejskich przez księcia mazowieckiego Janusza I Starszego.

- Organizujemy Wielki Test Wiedzy o Łomży, jego zadaniem będzie sprawdzenie wiedzy o naszym mieście osób, które czują się lokalnymi patriotami. Nad merytorycznym przygotowaniem konkursu czuwa znakomity Komitet Naukowy, wsparły nas także stowarzyszenia i organizacje naukowe oraz instytucje kulturalne – mówi Sebastian Chrzanowski.

VII Samorządowy Turniej Piłki Nożnej organizuje Koło Naukowe Akademickie Forum Samorządowe. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie pięcioletniego Mateusza, który urodził się w 40 tygodniu ciąży poprzez cięcie cesarskie, wykonane z powodu wystąpienia zamartwicy płodu. U Mateusza stwierdzono wówczas zaburzenia napięcia mięśniowego kończyn lewych oraz asymetrię tułowia. Obecnie chłopiec intensywnie uczestniczy w zajęciach logopedycznych, psychologicznych, rehabilitacyjnych oraz integracji sensorycznej.

 


Juwenalia PWSIiP 2018 – harmonogram

03.06.2018 r. - Charytatywny turniej w piłkę nożną – orlik na ul. Katyńskiej, start o godzinie 9:00

04.06.2018 r. - Wybory Miss PWSIiP i Galerii Veneda, przekazanie kluczy do miasta studentom PWSIiP Prezydenta Łomży, Galeria Veneda, rozpoczęcie o godz. 17:00

05.06.2018 r. - Holi Day- Festiwal kolorów i zumby - Stary Rynek, start o godz. 15:00( liczne atrakcje i konkursy dla dzieci)

06.06.2018 r. - Wielkie Studenckie Grillowanie, PWSIiP, PWSIiP, ul. Akademicka 14, start o godzinie 10:00

- Turniej w Fifa 2018 i Counter- Strike (rejestracja uczestników na miejscu od 8:30, PWSIiP, ul. Akademicka 14, II piętro, sala 213)

07.06.2018 r. - Wielki Test Wiedzy o Łomży, PWSIiP, ul. Akademicka 14, aula 315 (rejestracja uczestników od godz. 12:00)

- Ogólnopolskie Wybory Miss PWSZ w Łomży, ul. Akademicka 1, aula prof. Antoniego Jakubczaka, PWSIiP, ul. Akademicka 1, strat godz. 18:00

08.06.2018 r. - Juwenalia PWSIiP 2018 – koncert na Muszli Koncertowej w Łomży, start o godz. 18:00.

Program:

18:00 - OWEN

18:50 - Zespół Veegas

19:50 - Studio tańca BKStep

20:00 - Przekazanie kluczy

20:20 - Enej

22:00 - Quebonafide

23:10 - Smolasty

23:50 - Top Girls

09.06.2018 r. - RoboExe, piknik rodzinny i rozstrzygnięcie konkursu FIFA 2018,
Counter-Strike, od godziny 80:00, PWSIiP, ul. Akademicka 1, ul. Akademicka 14

Wielki Test Wiedzy o Łomży

Historia Łomży to splot wzlotów i upadków, które ostatecznie doprowadziły do tego, że w czerwcu bieżącego roku możemy świętować jubileusz 600-lecia nadania Miastu Łomża praw miejskich. Samorząd Studentów PWSIiP w Łomży oraz Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki w Łomży włączają się w obchody tego wspaniałego święta lokalnej społeczności.

Wspaniały jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich naszemu Miastu to znakomita okazja, aby popularyzować historię Łomży, kształtować patriotyczne postawy wśród młodych i starszych mieszkańców. Dlatego PWSIiP w Łomży zachęca do udziału w WIELKIM TEŚCIE WIEDZY O ŁOMŻY. Wydarzenie przygotowanie przez środowisko akademickie i wspierane merytorycznie przez Komitet Naukowy Konkursu to szansa zmierzenia się z pytaniami dotyczącymi wspaniałych kart naszej lokalnej historii, które niejednokrotnie odcisnęły piętno na historii naszego kraju. Jak nazywał się pierwszy klub sportowy założony w naszym mieście? W którym roku rozpoczęto budowę łomżyńskiej katedry?

Uczestnicy konkursu zmierzą się z ponad 30 pytaniami jednokrotnego wyboru, a najlepsi z nich, oprócz satysfakcji i potwierdzenia ogromnej wiedzy, otrzymają również nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów wydarzenia.

Wielki Test Wiedzy o Łomży 7 czerwca 2018 roku odbędzie się w murach Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży (Akademicka 14, sala 315), punktualnie o godzinie 13.00.

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe