Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie! [VIDEO]

  • 05.06.2018, 09:09 (aktualizacja 05.06.2018, 09:41)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie! [VIDEO]
Z największą radością i przyjemnością zapraszam Państwa na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka. Wydarzenie w ciągu 31 lat wielokrotnie poddawane było transformacji ideowej, organizacyjnej, czy programowej. Reagowało na nowe trendy, przemiany społeczne, historię zmieniającego się świata oraz urzeczywistniało marzenia artystów.

Ambicją festiwalu Walizka jest prezentacja spektakli ważnych w obszarze idei i przesłania. Pragniemy zaprezentować współczesny teatr, posiadający olbrzymie możliwości kreacyjne, które są nieskończone oraz twórców tworzących świat według własnych reguł i marzeń artystycznych. Motywem przewodnim są „Przemiany”, które należy rozumieć bardzo szeroko: dotyczą przełamywania stereotypów, granic realnych i symbolicznych oraz społecznych. Tym, co pozwala pokonać te bariery, jest teatr formy pojmowany szeroko i interdyscyplinarnie.
W ramach tego sformułowania będą prezentowane dwa nurty szczególnie istotne dla teatru ostatnich lat. To przede wszystkim przeobrażenia teatru lalek, jego znaczenia w kreowaniu nowych zjawisk i szukaniu nowych przestrzeni. Drugim nurtem, który określa profil tematyczny, jest przenikanie się gatunków, repertuaru i technologii. Chcemy skłonić twórców do wielowymiarowej rozmowy o aktualnej sytuacji sztuki lalkarskiej, zmianach formalnych, kulturowych, czy zbliżeniu współpracy artystycznej twórców.

Spośród 110 zgłoszonych przedstawień do konkursu zaprosiliśmy 14 spektakli z 11 krajów (Ukrainy, Białorusi, Czech, Islandii, USA, Rosji, Włoch, Portugalii, Niemiec, Łotwy, Polski). W nurcie pozakonkursowym oprócz spektakli krajowych wystąpi teatr z Argentyny. Ważnym wydarzeniem będzie wystawa „Nienasycenie i lalki. Człowiek faustyczny w teatrze Rajmunda Strzeleckiego.

Jest mi miło gościć Państwa podczas tegorocznej 31 edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Zapraszam do wspólnej teatralnej podróży i życzę miłego pobytu!
 

Jarosław Antoniuk
Dyrektor Festiwalu

 

 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe