Biało-czerwony bieg o puchar burmistrza Nowgrodu [FOTO]

  • 05.06.2018, 10:19 (aktualizacja 05.06.2018, 10:29)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Biało-czerwony bieg o puchar burmistrza Nowgrodu [FOTO]
Ponad setka osób wzięła udział w wyjątkowym, z racji 100. rocznicy, Niepodległościowym Biegu o Puchar Burmistrza Nowogrodu.

- To już tradycja, że na początku czerwca Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie organizuje imprezę biegową. W tym roku szczególną, bo biało-czerwoną - wyjaśnia Grzegorz Palka, burmistrz Nowogrodu

Rywalizacja odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców: przedszkolaki, klasy I-III, klasy IV-VI oraz gimnazjaliści i kategoria Open. Zawodnicy, z flagą Polski w ręku, musieli przebiec dystans, zaczynając od kilkudziesięciu metrów w przypadku najmłodszych, do kilkuset w kategorii Open. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzca puchar.

Na scenie przy skansenie zostały zorganizowane także konkursy związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Po biegu, każdy uczestnik mógł się posilić kiełbaską z grilla ufundowaną przez firmę Pekpol i słodką watą cukrową sponsorowaną przez radnego Kamila Kosińskiego. Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem czuwała natomiast Grupa Ratownicza Nadzieja, a o ochłodę po biegu zapewniła Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie. Dzięki policjantkom zaś każdy mógł się przekonać, co dzieje się z ciałem w momencie uderzenia w przeszkodę na symulatorze zderzeń. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej oddział w Nowogrodzie ufundowali nagrody dla uczestników konkursów artystycznych.

W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajęli: Gabrysia Ilaszczuk wśród dziewcząt i Piotr Depta wśród chłopców. Klasy I-III Dagmara Dąbrowska i Kacper Żurawski. Klasy IV-VI Diana Dąbrowska i Igor Krajewski. Wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Natalia Cwalina i Jan Kołodziejczyk. W kategorii Open zwyciężył Hubert Lemański.


 

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe