Kurpiowska niedziela w Nowogrodzie

  • 09.06.2018, 18:14 (aktualizacja 09.06.2018, 18:19)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Kurpiowska niedziela w Nowogrodzie
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na XXV Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej Nowogród 2018.

W niedzielę 10 czerwca o godzinie 9:30 spod dworku ze wsi Brzózki w Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie wyruszy korowód zespołów w kierunku sceny, która znajduje się nad Narwią, zaraz za ogrodzeniem  Skansenu. Od godziny 9:45 rozpoczną się tam przesłuchania uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich.  Dodatkową atrakcją będą występy pozakonkursowe zaproszonych zespołów i wykonawców: Nicola Palladini ,,Ciao, Ciao, Bambina’’.

Wokół sceny odbywać się będą także warsztaty etnograficzne ginących zawodów w ramach ,,Popołudnia z twórczością ludową’’ (garncarstwo, tkactwo, kowalstwo, wycinanka, plecionkarstwo), a także  konkursy dla publiczności na najlepszą pracę wykonaną z twórcą ludowym oraz kiermasz sztuki ludowej.

Celem przeglądu jest prezentacja tradycji kurpiowskiego muzykowania, gwary i tańca, popularyzacja tych tradycji w społeczeństwie, jak również zachowanie folkloru dla młodszych pokoleń. Prezentacja ciekawych form adaptacji folkloru kurpiowskiego przez zespoły pieśni i tańca, solistów i zespoły muzyczne.
Organizatorami XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej pod honorowym patronatem starosty łomżyńskiego Elżbiety Parzych są: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego;
 Fundacja Sztuk i Dialogu; Urząd Miejski w Nowogrodzie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku, Muzeum Północno - Mazowieckie w Łomży - Skansen Kurpiowski im. A. Chętnika w Nowogrodzie, Urząd Gminy Zbójna, Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej

Pomocy finansowej udzielili: Starostwo Powiatowe w Łomży, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miejski w Nowogrodzie, Gmina Turośl, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Dofinansowania udzielił także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe