VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego

  • 18.06.2018, 16:54 (aktualizacja 19.06.2018, 15:58)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego Grupa Ratownicza Nadzieja
Przez dwa dni 16-17 czerwca w oparciu o Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze odbyły się VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego  zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku przy współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów i Stowarzyszeniem STRAŻAK. Ponadto czynnie w organizację włączyła się Grupa Ratownicza Nadzieja oraz gospodarz terenu - Komenda Powiatowa PSP w Zambrowie. 


W czasie Warsztatów uczestnicy wykonywali liczne, skomplikowane zadania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, przez cały czas podlegając ocenie ekspertów z dziedziny ratownictwa medycznego.
 
Wzięło w nich udział 96 osób, czyli 32 trzyosobowe drużyny z całego województwa, w tym 15 drużyn Państwowej Straży Pożarnej oraz 17 z Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej oraz jedna drużyna z Lasów Państwowych. Oprócz ćwiczeń praktycznych odbyły się także warsztaty szkoleniowe podnoszące niezbędną wiedzę teoretyczną - mówi kpt. mgr Artur Bernaziuk Koordynator Ratownictwa Medycznego i Wodnego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. 
 

Do niedzielnego zdarzenia kiedy przeprowadzono symulację wypadku masowego z udziałem autobusu zadysponowano dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży oraz jeden ambulans z Grupy Ratowniczej Nadzieja. W działaniach, pod koordynacją ratownika medycznego z WSPR w Łomży brało udział łącznie 55 ratowników KPP z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 18 ratowników KPP z Państwowej Straży Pożarnej,  6 ratowników medycznych z WSPR w Łomży, 3 ratowników medycznych z GR Nadzieja oraz 5 funkcjonariuszy Służby Więziennej z ZK w Czerwonym Borze. 
 
- Dla uczestników przygotowaliśmy jedną konkurencję, którą zawodnicy musieli zaliczyć w pierwszym dniu. Był to pozowany wypadek karetki. Drugiego dnia wystąpiliśmy jako zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego w inscenizowanym wypadu autokaru - mówi zastępca koordynatora GR Nadzieja rat. med. Jakub Brzeziak 
 
VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego są przedsięwzięciem cyklicznym przynoszącym znakomite efekty w zakresie sprawdzenia i doskonalenia możliwości potencjału ratowniczego podczas realizacji procedur w obszarze ratownictwa medycznego w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe