„Podaj dobro dalej”, czyli akcja charytatywna w Zambrowie [VIDEO]

  • 21.06.2018, 09:20 (aktualizacja 21.06.2018 09:20)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
„Podaj dobro dalej”, czyli akcja charytatywna w Zambrowie [VIDEO]
W Zambrowie w czasie uroczystej gali ogłoszone zostały wyniki i wręczone nagrody w konkursie charytatywnym „Podaj dobro dalej”. Głównym organizatorem konkursu była społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie.

- Zainspirowała nas postać Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki, która poniosła śmierć męczeńską w ubiegłym roku w Boliwii. Helena przygotowując się do wyjazdu na misje przez wiele lat była organizatorem i czynnym uczestnikiem akcji charytatywnych. Postanowiliśmy, współpracując z fundacją jej imienia, zorganizować konkurs poświęcony działalności szkolnych kół wolontariatu - powiedziała Edyta Kossakowska- ołpiuk pedagog i opiekun koła wolontariatu w SP 4 w Zambrowie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 56 szkół z całego kraju. Na przysłanych filmach uczestnicy konkursu udokumentowali swój udział w akcjach charytatywnych. Wolontariusze opiekowali się dziećmi w ośrodkach wychowawczych, pomagali osobom starszym, organizowali szkolne festyny i kwesty. Komisja konkursowa wybrała dziesięć najlepszych prac. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze szkoły w Niegowonicach, powiat Zawiercie. W nagrodę pojadą na Węgry gdzie wezmą udział w programie charytatywnym. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Kancelarię Premiera, Wolontariat Misyjny Salvator oraz samorząd Zambrowa.

- Cieszę się, że nasze miasto, młodzież, uczniowie są tak aktywni w działaniach na rzecz osób potrzebujących. Tym razem społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 zmobilizowała do działalności charytatywnej mieszkańców ponad pięćdziesięciu miejscowości w kraju - powiedział Kazimierz Dąbrowski, burmistrz Zambrowa.

 

 

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe