Szlakiem schronów [FOTO]

  • 21.06.2018, 13:47 (aktualizacja 21.06.2018, 13:54)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Szlakiem schronów [FOTO] Karol Babiel UM Nowogród
Prawie stu pięćdziesięciu uczniów klas IV-VII i gimnazjum wzięło udział w pieszym rajdzie „Szlakiem Polskich Schronów Bojowych” zorganizowanym w gminie Nowogród w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorami ponad dwugodzinnej wycieczki byli nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Jak informuje Karol Babiel z nowogrodzkiego magistratu, każda klasa uczestnicząca w rajdzie dostała mapę i musiała odnaleźć pięć schronów bojowych w przypadku klas IV-VI oraz sześć przez starszych uczniów. Dodatkowo, cała drużyna przy każdym schronie musiała wykonać zadania z różnych dziedzin. Był rzut granatem do celu, wykreślanka z hasłem, pisanie bezbłędnie trzeciej zwrotki hymnu Polski i refrenu, resuscytacja krążeniowo - oddechowa, znaczenie barw narodowych, a najstarsze klasy na dodatkowym schronie musiały poradzić sobie z bandażowaniem ręki.

Trasa rajdu liczyła ponad 7 kilometrów, a dłuższa prawie 10. Jak się okazało, nie wszyscy uczestnicy pieszego rajdu znali i widzieli wcześniej odwiedzane miejsca. Lekcja historii na świeżym powietrzu połączona z poznawania okolic Nowogrodu okazała się bardzo przydatna i ważna dla młodzieży.

Każda drużyna była wygrana, a wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe znaczki z logo obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Nowogród.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe