Agnieszka Muzyk kandydatką PiS na prezydenta Łomży

  • 27.06.2018, 04:22 (aktualizacja 27.06.2018, 04:27)
  • Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook
Agnieszka Muzyk kandydatką PiS na prezydenta Łomży
Agnieszka Barbara Muzyk została oficjalnie wskazana przez władze Prawa i Sprawiedliwości jako kandydatka na prezydenta Łomży w jesiennych wyborach samorządowych. Mimo regionalnej rekomendacji poparcia nie uzyskał urzędujący prezydent Mariusz Chrzanowski.

O takiej decyzji poinformowały władze PiS po obradach Komitetu Politycznego partii w Warszawie. Listę kandydatów w miastach, w których wcześniej wskazanie nie było dokonane opublikowała strona  pis.org.pl (choć Łomży pojawia się tam tylko z jednym imieniem).

Jak informują media, w obradach Komitetu Politycznego PiS, wzięli udział prezes partii Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki, a także m. in. . m.in. wicepremierzy - Beata Szydło i Piotr Gliński, marszałkowie Sejmu i Senatu - Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka partii, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, minister obrony Mariusz Błaszczak, szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, wiceprezes partii, b. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

"Rekomendowaliśmy kolejnych kandydatów na prezydentów miast"  - powiedziała po zakończeniu spotkania rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Wtorkowe posiedzenie Komitetu Politycznego PiS trwało ponad 2 godziny.

Ustalanie reprezentantów PiS w wyborach samorządowych trwa już od kilku tygodni. Kandydatem na prezydenta Warszawy jest np. wiceszef resortu sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Posłanka PiS Małgorzata Wassermann została wytypowana w Krakowie, Kacper Płażyński w Gdańsku, poseł Waldemar Buda w Łodzi, Marcin Krupa w Katowicach, a w Białymstoku poseł Porozumienia Jacek Żalek.

W maju zapadły decyzje dotyczące mniejszych miast, ale Łomży wśród nich nie było. Prawdopodobnie za sprawą wewnętrznej rywalizacji z udziałem urzędującego prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępcy Agnieszki Barbary Muzyk. Efektem stało się jej odwołanie  ze stanowiska przez prezydenta.   

Agnieszka Barbara Muzyk jest doktorem socjologii. Przez prawie całą kadencję samorządu była zastępcą prezydenta Łomży (dla tej funkcji zrezygnowała z mandatu w Sejmiku województwa). Związana jest także z Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, a wcześniej także z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łomży.      

Narew Info| www.narew.info| Polub dziś nas Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 23.08.2018, 18:18
I ta kobieta ma być prezydentem??? Przecież politycy PISu się jej wstydzą... za to niebawem zaczną się agitacje na kazaniach w Łomży...

Pozostałe