Złoty trójskoczek z „Prefbetu Śniadowo” Łomża

Mistrzem Polski juniorów w trójskoku został Przemysław Łyskawy. Absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży i reprezentant klubu „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrał we Włocławku ostatnim skokiem.
Medaliści z Prefbetu: (od lewej) Przemysław Łyskawy i Rafał Pogorzelski

Autor: Prefbet Śniadowo Łomża

Przemysław Łyskawy, podopieczny Marka Mierzejewskiego, już pierwszym skokiem osiągnął wynik dający mu trzeci stopień podium. Zwycięstwo zapewnił sobie w ostatniej kolejce uzyskując odległość 14.08 m.

Jak podkreśla prezes klubu „Prefbet” Andrzej Korytkowski, dla Przemysława Łyskawego sportowy rok 2018 jest bardzo udany. Najpierw na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył brązowy medal, następnie został powołany do reprezentacji Polski na mecz Polska – Węgry – Czechy – Słowacja – Słowenia, a obecnie okazał się najlepszy w kraju wśród juniorów specjalizujących się w trójskoku.

Przypomnijmy, że na włocławskich mistrzostwach zawodnicy „Prefbetu” Liceum Mistrzostwa Sportowego zdobyli tytuł mistrzowski Przemysława Łyskawego w trójskoku i wicemistrzostwo Rafał Pogorzelskiego w biegu na 2000m z przeszkodami. Brali także udział w innych konkurencjach.

Rafał Pogorzelski po niedzielnym, bardzo udanym biegu na 2000 m z przeszkodami, wystartował następnego dnia także na 5000 metrów i - pomimo zmęczenia - dzielnie walczył zajmując w stawce 32 biegaczy wysokie 7 miejsce. Aleksandra Matejkowska w biegu na 1500 metrów pewnie zwyciężyła w swojej serii, co dał jej ostatecznie 12 miejsce. Dwa dni wcześniej ta sama zawodniczka w eliminacjach na 800 m walcząc o trzecią pozycję (byłby to awans do finału) potknęła się 2 metry przed metą i bardzo poturbowana nawet nie była w stanie przekroczyć linii finiszu.

Również dobrze wypadł jedyny zawodnik z UKS Liceum Sportowe Łomża, oszczepnik Damian Budziszewski. Uzyskał rekord życiowy 58.93 m co dało mu 9 lokatę. Do finału zabrakło tylko 36 centymetrów.

LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża w klasyfikacji medalowej zajął 9 lokatę na prawie 200 klubów, a w klasyfikacji punktowej z 39 punktami znalazł się na 31 miejscu.

Medal Przemysława Łyskawego jest 12. medalem mistrzostw Polski zdobytym przez zawodników klubu w 2018 roku, co wyrównuje rekord „krążków” zdobytych na krajowym czempionacie z 2012 roku.

- Sezon jeszcze trwa i jest nadzieja, że będzie jeszcze lepiej- mówi Andrzej Korytkowski.