Numer alarmowy 112 zastąpił 997

  • 03.07.2018, 09:18 (aktualizacja 03.07.2018, 13:55)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Numer alarmowy 112 zastąpił 997
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski poinformował, że od 2 do 6 lipca br. na Podlasiu dokona się zmiana dotycząca przełączenia numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego (CPR). „Numer 997 będzie automatycznie przekierowany na ogólnoeuropejski numer alarmowy 112”

Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. „Numer 112 będzie nerwem powiadamiania i odciąży służby ratunkowe i policję” – informuje wojewoda podlaski.

Na briefingu prasowym zorganizowanym z  inicjatywy wojewody podlaskiego o bezpieczeństwie dzieci tego lata mówili także Beata Pietruszka podlaska kurator oświaty, Piotr Pietraszko zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier, Tomasz Wyszkowski, p.o. Podlaskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego oraz kom. Dariusz Matynka, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe