Wielkie drogowe wykopki w Kolnie

  • 04.07.2018, 12:27 (aktualizacja 04.07.2018, 12:32)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Wielkie drogowe wykopki w Kolnie GDDKiA Bialystok
Przebudowa DK 63 w Kolnie idzie "pełną parą" – informuje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolidujące z inwestycją drzewa zostały wycięte, po kamienicy, którą trzeba było rozebrać, aby przebudować skrzyżowanie – nie ma już śladu, a pierwszy odcinek nawierzchni jest już sfrezowany.

Prace w Kolnie trwają przeszło miesiąc. Przebiegająca przez miasto droga krajowa nr 63 została zamknięta na pierwszym, około 200-metrowym odcinku, jadąc od strony Łomży. Przygotowano objazd, ale trzeba się liczyć z utrudnieniami. Stara nawierzchnia została sfrezowana, trwa rozbiórka przyległych chodników. „Krajówka” na przebudowywanym odcinku prowadzi przez zwartą zabudowę miasta z bliskim usytuowaniem budynków przy granicy pasa drogowego. Zakres prac obejmuje, więc nie tylko wybudowanie nowej konstrukcji drogi o nawierzchni asfaltowej - przystosowanej do obciążeń nawierzchni do 115 kN/oś - ale również przebudowę kolidującej podziemnej infrastruktury technicznej.

Zgodnie z umową - do 30 września przyszłego roku - „Przejście przez Kolno” na długości 2,4 km ma być gotowe. Koszt inwestycji to 27 mln zł.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe