Plurimos Annos, Pasterzu

  • 11.07.2018, 11:30 (aktualizacja 11.07.2018 11:35)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Plurimos Annos, Pasterzu
11 lipca to dzień urodzin księdza biskupa Janusza Stepnowskiego, ordynariusza łomżyńskiego. W tym roku jest to jubileusz wyjątkowo piękny – to 60-lecie.

Oficjalny biogram biskupa Janusza Stepnowskiego na stronie Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej:

„Doktor prawa kanonicznego, członek Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Ekumenizmu, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Kontaktów z ComECE
Zawołanie biskupie: Gratia et pax

Biskup Janusz Stepnowski ur. się 11 lipca 1958 roku w Ostrołęce, w parafii pw. Nawiedzenia NMP – Fara, s. Alfreda i Stefanii z d. Marchewka. Studia filozoficzno - teologiczne ukończył w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży w latach 1979 - 1985. Na początku studiów seminaryjnych został powołany - w ramach represji rządu komunistycznego wobec Kościoła - do służby wojskowej na sześć miesięcy. Mimo tej przeszkody studia ukończył w przewidzianym czasie. Święcenia kapłańskie otrzymał dnia 1 czerwca 1985 roku z rąk Księdza Biskupa Juliusza Paetza. Po święceniach został skierowany na studia specjalistyczne na Uniwersytecie w Pamplonie (Hiszpania) - Wydział Prawa Kanonicznego, które ukończył w 1989 r., zdobywając tytuł doktora Prawa Kanonicznego. Od 1 listopada 1989 r. pracował w Watykanie (22 lata). Dnia 11 listopada 2011 r. mianowany Biskupem Łomżyńskim; uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej – 18 grudnia 2011 r.”.

Życzymy wielu lat w zdrowiu i w miłości do Ziemi Łomżyńskiej i Ostrołęckiej.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 12.07.2018, 10:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.


Pozostałe