Niedźwiedź brunatny w okolicach Augustowa

  • 18.07.2018, 15:29 (aktualizacja 18.07.2018, 15:35)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Niedźwiedź brunatny w okolicach Augustowa POSG Białystok
My, mieszkańcy województwa podlaskiego, też zasługujemy na swojego pytona. No, może jednak ssaka. Kilka dni temu pogranicznicy, a za nimi media lokalne i „Super Express” i kolejne poinformowały o tropach niedźwiedzia wiodących przez pas przygraniczny między Polską a Białorusią w gminie Płaska.

Nietypowe ślady łap ocenione zostały przez fachowców, którzy nie mieli wątpliwości – po raz pierwszy od stu lat w tym regionie pojawił się niedźwiedź brunanty. Potwierdzeniem przyniosły także konsultacje polskich, białoruskich i litewskich służb granicznych, które także potwierdziły pojawienie się bardzo podobnych tropów na granicy Białorusi i Litwy.

Niedźwiedź podobno widziany był w okolicach miejscowości Rudawka, ale przez kilka kolejnych dni nowych informacji nie przybywało. Jeżeli jednak jest tu naprawdę, trzeba uważać – to jedno z najgroźniejszych dla człowieka zwierząt.

"Ostatnio na tych terenach był widziany w 1919 roku" – cytują media słowa Jarosława Krawczyka, który jest rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.

Za misiem rozglądają się teraz leśnicy. Nie wiadomo dokładnie na jakiej podstawie, ale twierdzą, że przybył do Polski w poszukiwaniu partnerki, bo niedźwiedzie gody trwają do końca lipca.

„Leśnicy mają nadzieję, że nie była to jednorazowa wizyta, a zwierzę zamieszka na tych terenach” - informuje Polskie Radio Białystok. Jeżeli jednak leśnicy mają rację i miś szuka pod Augustowem miłości, a nie turystów z koszami piknikowymi, to perspektywy na stały pobyt wspaniałego, choć groźnego zwierzęcia, są marne. Powabnych samic w tej okolicy nie ma od 100 lat, na co także zwracają uwagę internauci. Jeden z nich ma zresztą pewną teorię spiskową: „Widziałem chłopa na bazarze w Augustowie. Sprzedawał fajki i wódę, a na stopach miał buty z niedżwiedzich łap”.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
TR
TR 19.07.2018, 19:25
To jet Miś Żołnierzy Wykluczonych

Pozostałe