Do Warszawy już szybciej

  • 24.07.2018, 08:02
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Do Warszawy już szybciej
Z przeszło 9-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8, od obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego, mogą już korzystać kierowcy. Tym samym wjeżdżając na obwodnicę Ostrowi Mazowieckiej dojedziemy do Białegostoku dwiema jezdniami. W sumie to około 100 kilometrów dwujezdniowej drogi.

To pierwszy z mazowieckich odcinków S8, z którego kierowcy mogą korzystać, na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, która ma obowiązywać do zakończenia wszystkich robót i uzyskania niezbędnych pozwoleń, czyli do końca sierpnia 2018 roku.

- Cieszę się, że kierowcy otrzymują kolejny odcinek trasy S8 łączy Białystok z centrum kraju. Dzięki następnym odcinkom, które za kilka tygodni będą również udostępnione, skróci się czas przejazdu i poprawi bezpieczeństwo podróży – czytamy wypowiedż minista infrastruktury Andrzej Adamczyk, na serwisie polskiego rządu.

Do zakończenia robót – 100 km/h

Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, obecne rozwiązanie jest podobne do tego, jakie zastosowano na fragmencie S8 od granicy województw mazowieckiego i podlaskiego do obwodnicy Zambrowa, wokół ciągu głównego prowadzone będą prace wykończeniowe. W związku z tym prędkość będzie ograniczona do 100 km/h. Gotowe są obie jezdnie w ciągu głównym, elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego (oznakowanie, bariery) oraz chroniące środowisko (ekrany, przejścia dla zwierząt).

Do końca sierpnia 2018 r. wykonawca dokończy pozostałe prace wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Budowany fragment biegnie po starym śladzie DK 8 i łączy się z przeszło 80-kilometrową częścią drogi ekspresowej S8 w województwie podlaskim.

Na terenie województwa mazowieckiego w budowie jest jeszcze fragment S8 od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej o długości około 29 km (nawierzchnia z betonu cementowego) podzielony na pododcinki: Wyszków – węzeł Poręba oraz węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka.

 

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe