Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”

  • 25.07.2018, 08:04 (aktualizacja 25.07.2018, 08:08)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Ogólnopolski konkurs fotograficzny „Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”
Do udziału w konkursie fotograficznym, który nosi imię nieodżałowanego, wybitnego twórcy Wiktora Wołkowa, a któremu patronują marszałek województwa Jerzy Leszczyński i burmistrz Hajnówki Jerzy Sirak, zaprasza Muzeum Białoruskie w Hajnówce oraz Urząd Marszałkowski.

Jak podają organizatorzy, tematem konkursu jest Podlasie, z jego architekturą, przyrodą, ludźmi, całą mozaiką kulturową. Organizator nie narzuca podziałów tematycznych, stwarza pole do dowolnej interpretacji fotografującego, zależnej od jego wrażliwości i spostrzegawczości. Konkurs ma charakter otwarty, mogą wziąć w nim udział wszyscy zarówno z Województwa Podlaskiego jak i z Polski, profesjonaliści, jak i amatorzy.

Fotografie ocenia jury powołane spośród fotografików, lub artystów Województwa Podlaskiego. W poprzednich edycjach w jury zasiadali m.in. śp. Wiktor Wołkow, Jan i Bożena Walencik, Tomasz Kłosowski, śp. Marek Dolecki, Robert Nofikow, Tadeusz Żaczek, Paweł Grześ, Jarosław Chyra i inni.

Prace na konkurs należy zgłaszać od czerwca – do końca września 2018 roku. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursową planowana jest na grudzień 2018 r.

Wystawa prezentowana będzie w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce przez około rok, ponieważ stanowi doskonałe dopełnienie wystaw etnograficznych. Później zaś „wędruje” po Podlasiu.

Prace konkursowe należy dostarczać w formie odbitek fotograficznych w formacie A3 wraz ze zdjęciami w formie elektronicznej (jpg, tif) na CD. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 fotografie. Do wypełnienia także formularz zgłoszeniowy, dostępny wraz z regulaminem w siedzibie organizatora lub na stronie internetowej:www.muzeumbialoruskie.hajnowka.pl, www.hajnowka.pl.


 

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe