Ponad 2 miliony dla łomżyńskich szkół

  • 26.07.2018, 11:50 (aktualizacja 26.07.2018, 11:56)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Ponad 2 miliony dla łomżyńskich szkół
Prawie 1,5 mln złotych dla Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży na realizację projektu „Kształcimy umiejętności praktyczne” oraz blisko 700 tysięcy dla Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży na projekt „Młody technik – młodym przedsiębiorcom”. To wsparcie przyznane przez samorząd województwa podlaskiego.

Dzięki wsparciu z samorządu województwa podlaskeigo 60 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 będzie mogło podnieść swoje umiejętności z dziedziny techniki pojazdów samochodowych, mechatroniki, elektryki, informatyki i teleinformatyki. W ramach projektu „Kształcimy umiejętności praktyczne” odbędą oni płatne staże zawodowe. Objęci nim są też nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Jeśli chodzi o projekt „Młody technik – młodym przedsiębiorcą”, 60 uczniów ZSWiO nr 7 będzie mogło uczestniczyć w różnych formach zajęć pozalekcyjnych, rozwijać kompetencje językowe lub informatyczne, a niektórzy podjąć także staże u pracodawców. Ponadto szkoła zyska również dwie nowe pracownie: ekonomiczno-biznesową i komunikacji w językach obcych. Trzy kolejne sale zostaną doposażone w sprzęt i materiały dydaktyczne. W projekcie weźmie udział również 10 nauczycieli Wety.


- Cieszę się, że łomżyńskie szkoły pozyskują środki zewnętrzne na podnoszenie kwalifikacji swoje kadry, a przede wszystkim na rozwój uczniów. Jestem przekonany, że tego typu działania przyczyniają się również do rozwoju naszego miasta – podkreśla prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe