Uchronili starszą panią przed oszustami

  • 01.08.2018, 16:39 (aktualizacja 01.08.2018, 16:42)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Uchronili starszą panią przed oszustami
W tym przypadku zakończenie historii było szczęśliwe. Głównie dzięki temu, że policja cierpliwie i konsekwentnie ostrzega przed oszustami, a pracownicy banku te apele dostrzegli i okazali się czujni oraz życzliwi.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łomży, policjanci podziękowali kasjerce i dyrektor jednej z placówek bankowych za udaremnienie oszustwa metodą „na policjanta”. Dzięki rozwadze i czujności kasjerki oraz natychmiastowemu zaalarmowaniu policji plany oszusta zostały pokrzyżowane, a starsza pani nie straciła oszczędności.

Natychmiastowa reakcja kasjerki oraz dyrektor jednej z łomżyńskich placówek bankowych uchroniły 82-letnią mieszkankę Łomży przed oszustwem i utratą oszczędności jej życia. Komendant miejski nadkomisarz Marek Sienkiewicz spotkał się z pracownikami oddziału dziękując im za troskę o klientów, czujność i profesjonalną postawę.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek. Wówczas do 82-letniej mieszkanki Łomży zadzwonił mężczyzna podając się za policjanta. Twierdził, że syn kobiety spowodował wypadek i aby uniknął nieprzyjemnych konsekwencji, potrzebna jest wpłata 24 tysięcy. Oszust przekonał ją do wypłaty pieniędzy z konta. Plany oszusta zostały jednak pokrzyżowane przez pracownice banku, które posiadały wiedzę o metodach oszustw „na policjanta”. Kasjerka zorientowała się, że chodzi o wyłudzenie i wstrzymała dokonanie przelewu. Natychmiast zostali też powiadomieni policjanci.

Oszuści wykorzystujący starsze osoby co pewien czas podejmują próby. Udaje się im coraz rzadzie, bo wiedza o o metodach jest coraz powszechniejsze. Jak rozpoznać, że mamy do czynienia z wyłudzaczami pieniędzy?

Sposób jest prosty – żaden prawdziwy policjant prowadzący czynności służbowe, pod żadnym pozorem nie będzie domagal się przekazywania pieniędzy.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc pod numer 112.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe