Kolno i Zambrów dostaną pieniądze

  • 2.08.2018, 00:56 (aktualizacja 02.08.2018 01:04)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Kolno i Zambrów dostaną pieniądze Wrota Podlasia
Kolejne fundusze z Regionalnego Programu Operacyjnego trafią do samorządów województwa podlaskiego. Są wśród nich Kolno z projektem rewitalizacji miejskich placów oraz Zambrów, gdzie zaplanowana została modernizacja oświetlenia ulicznego oraz wymiana węglowych pieców na bardziej przyjazne środowisku.

Umowy z przedstawicielami samorządów podpisali wicemarszałek Anna Naszkiewicz i Stefan Krajewski, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego podpisali umowy z przedstawicielami sześciu podlaskich samorządów.

- Chcielibyśmy życzyć Państwu poprawnej i szybkiej realizacji projektów, a szczególnie tego, żeby nie było najmniejszej ilości kosztów niekwalifikowalnych  – powiedziała Anna Naszkiewicz. - Powodzenia! – dodał  Stefan Krajewski.

Portal Wrota Podlasia przybliża szczegóły projektów. Na Ziemi Łomżyńskiej tym skorzystają Kolno i Zambrów.

Beneficjent: Miasto Kolno

Tytuł projektu: Rewitalizacja placów użyteczności publicznej w Kolnie

Wartość projektu: 771,9 tys. zł

Dofinansowanie: 733,1 tys. zł

Rewitalizacją zostaną objęte dwa place. Pierwszy – przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kolnie, drugi – przy Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. W ramach renowacji placu przy SP nr 2 zaplanowano prace związane m.in. z przebudową ogrodzenia, parkingu, placu i chodników. Pojawią się elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci, betonowe donice. Odnowiony zostanie też trawnik i klomby. Plac przy KOKiS zostanie utwardzony, przebudowane będą murki, a także schody zewnętrzne. Wejście do obiektu zostanie osłonięte dachem. Oba place będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Beneficjent: Miasto Zambrów

Tytuł projektu: Modernizacja oświetlenia ulicznego oraz źródeł ciepła w budynkach jednorodzinnych w Zambrowie

Wartość projektu: 4 mln zł

Dofinansowanie: 2,9 mln zł

- Z tych pieniędzy zrealizujemy trzy cele - podkreśla burmistrz Kolna Andrzej Duda. - Po pierwsze w 86 gospodarstwach wymienione zostaną stare piece węglowe, planujemy wymianę 1599 ulicznych źródeł światła na ledowe, planujemy też zakup aparatury do mierzenia jakości powietrza w naszym mieście.

Projekt zakłada wymianę starych pieców węglowych na nowe, gazowe. Skorzysta 86 gospodarstw domowych z Zambrowa.

Inni beneficjenci to powiat hajnowski, Mońki, Goniądz i Korycin.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jesio
Jesio 7.08.2018, 13:40
Andrzej Duda to Burmistrz Kolna więc jak mógł mówić co zrealizuje na terenie miasta Zambrów ,....Czy ten co to pisał jest w temacie???????

Pozostałe