Budowlańcy wkraczają na tereny targowiska i dworca. Uwaga na zmiany

 • 9.08.2018, 15:11 (aktualizacja 09.08.2018 15:36)
 • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Budowlańcy wkraczają na tereny targowiska i dworca. Uwaga na zmiany UM Łomża
Zaczyna się trudny okres dla wszystkich korzystających z terenu między ulicami Sikorskiego, Dworcową i aleją Legionów w Łomży. To „gorące” miejsce i ważne dla życia miasta. Przez jakiś czas będzie trudniej się tam dostać.
Ten kwartał miasta to przede wszystkim dworzec autobusowy i najważniejsze targowisko miejskie, ale także dwa istotne „galerie” handlowe – miejska hala targowa oraz ciąg gruntownie niedawno zmodernizowanych pawilonów prowadzonych przez łomżyńskich przedsiębiorców wzdłuż alei Legionów.
Część terenu (od strony ulicy Sikorskiego) została przez miasto sprzedana i powstanie tam prawdopodobnie kolejne centrum handlowe. Pozostała przeznaczona jest na projekt o szumnej nazwie Miejskie Centrum Przesiadkowo – Komunikacyjne (tajemnicą na razie pozostaje kto i do czego miałby się tam przesiadać, bo chyba nie może chodzić o to, że pasażerowie autobusów dalekobieżnych przejdą do „krótkobieżnych” po mieście). W każdym razie w sierpniu rozpoczynają się tam prace, które spowodują zmiany w układzie komunikacyjnym.       
Urząd Miejski przygotował harmonogram i zaplanowanych na sierpień działań oraz  wskazówki dotyczące organizacji ruchu w tym rejonie. 
Najważniejsza zmiana to zamknięcie wjazdu na teren Miejskiego Dworca Autobusowego i Miejskiej Hali Targowej od strony ulicy Sikorskiego. 
- Roboty prowadzone będą również wzdłuż pawilonów handlowych przy al. Legionów – informuje Łukasz Czech z Ratusza.
Uwaga!
 * W poniedziałek 13 sierpnia rozpocznie się rozbiórka muru oddzielającego obecny teren dworca od Hali Targowej oraz budynku z toaletą publiczną. Na czas prowadzenia prac dostępna będzie w godzinach 6:00–22:00 toaleta w Hali Targowej.
 * We wtorek 14 sierpnia do użytku oddany będzie parking wybudowany przy ul. Dworcowej wzdłuż torów kolejowych. Zachęcamy mieszkańców, by właśnie tam parkowali swoje pojazdy.
 * W czwartek 16 sierpnia z przebudową sieci ciepłowniczej od strony Hali Targowej ruszy Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. W tym samym czasie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przystąpi do rozbiórki elementów drogowych na wjeździe na teren dworca i do Hali Targowej od strony ul. Sikorskiego.
 * Na poniedziałek 20 sierpnia planowane jest rozpoczęcie budowy kanału deszczowego od strony ulicy Sikorskiego. Od tego dnia wjazd na dworzec autobusowy oraz dojazd do Hali Targowej przez okres około 4 - 5 tygodni będzie możliwy jedynie ulicą Dworcową.
 * Od początku września Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zamierza rozpocząć budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie przydworcowych pawilonów handlowych. Jej realizacja będzie wiązała się przebudową nawierzchni ciągu komunikacyjnego, co na okres około miesiąca utrudni dostęp do znajdujących się przy nim obiektów handlowych.
O zmianach i rozpoczynającej się inwestycji prezydent Łomży będzie rozmawiał z właścicielami pawilonów oraz najemcami lokali w Hali Targowej na spotkaniu, które odbędzie się w poniedziałek 13 sierpnia 2018 r. o godz. 18:00 na placu Miejskiej Hali Targowej. 
- W harmonogramie, który prezentujemy, mogą nastąpić pewne przesunięcia związane np. z warunkami atmosferycznymi. Prosimy śledzić informacje na miejskiej stronie lomza.pl oraz w lokalnych mediach – mówi Łukasz Czech. 


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
 • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe