Sztafeta Niepodległości w drodze

  • 14.08.2018, 11:57 (aktualizacja 14.08.2018, 12:00)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Sztafeta Niepodległości w drodze 1PBOT
Od źródeł i od ujścia Wisły biegną od soboty uczestnicy Sztafety Niepodległości - biegu dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej reprezentuje 11-osobowy zespół, który - z podziałem na dwie grupy - przemierza trasę w obu kierunkach, łącznie ponad 300 km.

Jak informuje porucznik Łukasz Wilczewski, oficer prasowy,1 PBOT, w Sztafecie Niepodległości uczestniczy 130. żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej z trzynastu brygad OT i Dowództwa WOT. Zespoły po przebiegnięciu blisko 1100 kilometrów spotkają się w Warszawie.

Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej - jako jedyna - staruje z obu kierunków. Zespół „Źródło” rozpoczął bieg w sobotę w okolicach Skoczowa przejmując zmianę od Terytorialsów ze śląskiej brygady. W niedzielę z północy Polski w kierunku stolicy, wystartował zespół „Ujście”.

- W sumie podlascy Terytorialsi pokonają w Sztafecie Niepodległości ponad 300 km biegnąc o różnych porach dnia i nocy – dodaje oficer prasowy.

Wśród uczestników Sztafety Niepodległości jest Justyna, szeregowy z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. O swojej motywacji opowiedziała:

- Sport to moje drugie imię. Jestem nauczycielką w-f w szkole podstawowej oraz trenerem personalnym. Z drużyną 1 PBOT zdobyliśmy Mistrzostwo WOT w biegach przełajowych. Sztafeta stwarza możliwość oddania hołdu bohaterom walczącym o naszą Niepodległość. Chcę uczcić ten wyjątkowy dzień uczestnicząc w tej pięknej inicjatywie.

Uroczyste zakończenie sztafety odbędzie się 15 sierpnia około godz. 17:00 przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Warszawie.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe