W sumie poszło dobrze. Białostockie i silne roboty w Chinach

  • 14.08.2018, 12:55 (aktualizacja 14.08.2018, 13:34)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
W sumie poszło dobrze. Białostockie i silne roboty w Chinach
Drużyna z Koła Naukowego Robotyków (Rzuć wszystko i chodź robić robota) Politechniki Białostockiej wzięła w Pekinie udział w międzynarodowych zawodach robotycznych Robotchallange 2018. Wracają z drugimi miejscami w kategoriach: nano, mini i megasumo.

W tej edycji znanych zawodów, zwanych „robotycznymi mistrzostwami świata” startował zespół w składzie: Piotr Wasilewski, Marcin Dziubek, Łukasz Kotarski, Paulina Łapińska, Piotr Puławski pod opieką dr inż. Rafała Grądzkiego. Finansowanie wyjazdu na zawody w Chinach studenci uzyskali dzięki wsparciu dziekana Wydziału Mechanicznego, z kolei wsparcie techniczne zostało zapewnione przez firmy: Wenglor, Faulhaber oraz Yato.

W Pekinie konstrukcje studentów PB rywalizowały w trzech konkurencjach. W walkach w kategorii Nano wystąpił VIPER, w kategorii Mini - HELLFIRE 2 oraz SPARROW, natomiast w najbardziej widowiskowej konkurencji Mega Sumo - JAVELIN, MASAKRATOR, SPEEDSTER i ACE. Zawody RobotChallenge są organizowane od 2004 roku. Wcześniej odbywały się w Wiedniu, a od 2017 wydarzenie przeniesiono do Pekinu. Do udziału w tegorocznej edycji RobotChallenge zgłosiło się prawie 2300 uczestników z 30 krajów świata, którzy wystawili około 1500 robotów.

Jak podkreśla Dorota Sawicka, rzecznik Politechniki Białostockiej, drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego PB to doświadczony i zaprawiony w bojach zespół, który ma na swoim koncie wiele zwycięstw w turniejach robotycznych. Już rok temu w Chinach zajął pierwsze i trzecie miejsce w kategorii Mega Sumo. W tym roku SumoMasters wrócili z medalami z turniejów BattleLab Robotica w Rumunii, Robogames w Stanach Zjednoczonych, Międzynarodowego Turnieju Robotic Tournament w Rybniku oraz Robotiada na Litwie.


 


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe