Niedziela św. Rocha i inscenizacja bitwy o Nowogród [FOTO]

  • 20.08.2018, 09:34 (aktualizacja 20.08.2018, 09:45)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Niedziela św. Rocha i inscenizacja bitwy o Nowogród [FOTO] Fot. Piotr Barbachowski
Od wczesnych godzin przedpołudniowych położony nad Narwią Nowogród oblegany był przez przyjezdnych. Tych z bliższych i dalszych stron. Pogoda sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi i obcowaniu z kulturą w Skansenie Kurpiowskim im Adama Chętnika w Nowogrodzie. 

Warsztaty kowala, garncarza, rzeźbiarza, czy wycinankarek to tylko niektóre z atrakcji towarzyszące "Niedzieli św. Rocha".  Gość specjalny tegorocznej edycji imprezy to "Warszawiaki" – Trupa Teatralna, która podtrzymuje pamięć o dawnej Warszawie i wskrzesza jej folklor. Ponadto przed publicznością zaprezentowała się  Kapela Miód na Serce, która czerpie inspiracje z dawnych pieśni, melodii i zwyczajów Kurpiowszczyzny oraz Kapela Kurpiowska Gminy Łomża, która co roku bawi publiczność pieśniami regionu kurpiowskiego.

Tysiące osób przez cały dzień bawiło się i miło spędzało czas, wielu z nich po raz pierwszy.

 

 

- O imprezie dowiedziałem się od znajomych, którzy przyjeżdżają tutaj co rok. Dlatego wraz z rodziną postanowiliśmy przyjechać i nie żałujemy! Dla nas dorosłych to wspaniałe przeżycie, a dla dzieci zetknięcie się z żywą kulturą. Już wiemy, że to miejsce odwiedzimy jeszcze nie raz - tłumaczy zadowolony Jan z Warszawy. 

 

Nieodłączną częścią imprezy są regionalne przysmaki: wiejski chleb, sery, pampuchy i piwo kozicowe. W tym roku po raz pierwszy na terenie skansenu odbyła się również inscenizacja walk o Nowogród.

W widowisku historycznym wzięło udział ponad 40 rekonstruktorów z całej Polski, a pokazali scenę ewakuacji polskiej ludności cywilnej  z domu oraz walkę między wojskami polskimi i niemieckimi.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe