PSL krytykuje rząd [VIDEO]

  • 22.08.2018, 11:06 (aktualizacja 22.08.2018, 12:05)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
PSL krytykuje rząd [VIDEO]
Walce z suszą i afrykańskim pomorem świń, krytyce działań rządu poświęcone zostało spotkanie władz PSL z rolnikami w Jakaci-Borkach w gminie Śniadowo.

Brak pomocy gospodarstwom rolnym dotkniętym skutkami suszy, walką ze świńskim pomorem świń, nieskutecznym działaniom rządu poświęcone było spotkanie władz Polskiego Stronnictwa Ludowego z udziałem prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza z rolnikami we wsi Jakać-Borki w gminie Śniadowo.

- Konieczne jest natychmiastowe rozpoczęcie wypłat pomocy „suszowej” tak, aby rolnicy mieli pieniądze na zakup materiału siewnego. Kolejna sprawa to umorzenie składek KRUS i zwolnienie z podatku gruntowego. Z tego tytułu 400 milionów złotych z budżetu państwa powinno trafić do kas samorządowych - powiedział prezes PSL.

 

 

Kolejny problem do rozwiązania to ciągle bezskuteczna walka z rozszerzającym się afrykańskim pomorem świń (ASF). Samorząd województwa podlaskiego przekazał fundusze na sanitarny odstrzał dzików ale działania w tym zakresie zostały wstrzymane.

- Rolnicy w gminie Śniadowo w powiecie łomżyńskim liczyli na większe dopłaty, zwrot kar za przekroczone kwoty mleczne. Dotychczas pieniędzy jednak nie otrzymali - powiedział Stefan Krajewski, prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL.

W spotkaniu z rolnikami uczestniczył Wojciech Grochowski członek Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

- Na całym świecie rolnictwo otrzymuje rządowe wsparcie, u nas ciągle rolnicy muszą czekać. Zbliżające się wybory samorządowe to dobra okazja aby wybrać osoby które związane są z rolnictwem i tutaj mieszkają - powiedział Wojciech Grochowski.

Spotkanie z rolnikami w gminie Śniadowo to pierwsza z serii debat, które w środowiskach wiejskich w najbliższym czasie będą organizowali członkowie Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwie podlaskim.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe