Seniorzy, bądźcie czujni

  • 30.08.2018, 14:49 (aktualizacja 30.08.2018, 14:57)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Seniorzy, bądźcie czujni Współnota
Sporą kwotę oszczędności straciła 78-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego. Była przekonana, że wpuszcza do domu pracownice służby zdrowia, a tymczasem dwie nieznajome podstępnie okradły ją.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Łomży, do starszej mieszkanki powiatu łomżyńskiego zapukały dwie kobiety. Zapewniły, że są pracownicami służby zdrowia i chcą przeprowadzić badanie. Seniorka zaufała nieznajomym i uwierzyła w stworzoną przez oszustki historię. Nieświadoma zagrożenia wpuściła je do swojego domu. To najprawdopodobniej podczas rzekomego „badania” seniorki doszło do kradzieży pieniędzy. Pokrzywdzona straciła 2600 zł.

Policjanci apelują o sąsiedzką czujność! Jeżeli w pobliżu miejsca zamieszkania zaobserwujemy nieznane pojazdy czy jakieś osoby, których zachowanie budzi nasze wątpliwości. poinformujmy natychmiast o swoich spostrzeżeniach Policję. Taka reakcja może uchronić np. przed kradzieżą.

Ostrzegajmy także seniorów i informujmy ich o tym jak działają oszuści. Pamiętajmy, że opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, jednak wspólnym elementem ich działania jest wytypowanie na przyszłe ofiary najczęściej starszych i mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania.

Tego typu zdarzenia zaczynają się od miłej rozmowy. Pretekstem do wejścia do domu jest z reguły oferowanie różnych produktów, czy też podszywanie się pod urzędników, przedstawicieli różnych instytucji czy też, jak w tym przypadku - pracowników służby zdrowia. Bardzo często, gdy jedna osoba ze złodziejskiej szajki zagaduje właściciela, druga przeszukuje mieszkanie w poszukiwaniu pieniędzy. Niestety osoby starsze tracą wtedy oszczędności nawet całego życia.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe