Z tytoniem po kwiaty

  • 2.09.2018, 10:42 (aktualizacja 02.09.2018 10:45)
  • narew.info
Z tytoniem po kwiaty
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Budziska udaremnili przemyt 15 tysięcy paczek białoruskich papierosów. Tytoniową kontrabandę znaleźli w ciężarówce jadącej z Rosji do Holandii po kwiaty.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego pełniący służbę na drodze krajowej nr 8 w pobliżu polsko - litewskiej granicy zatrzymali do kontroli rosyjską ciężarówkę jadącą do Holandii. W jej naczepie znajdowały się metalowe wózki oraz plastikowe pojemniki do przewożenia kwiatów.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

W wyniku prześwietlenia rentgenowskiego oraz szczegółowej rewizji naczepy, funkcjonariusze znaleźli ukryte pośród przewożonego towaru nielegalne papierosy. Łącznie w rosyjskiej ciężarówce próbowano przemycić 15 tysięcy paczek papierosów. Gdyby zatrzymana przez funkcjonariuszy z Budziska kontrabanda trafiła na czarny rynek straty Skarbu Państwa wyniosłyby niemal 350 tysięcy złotych.

Przeciwko rosyjskiemu kierowcy tira wszczęta została sprawa karna skarbowa. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach. Za tak duży przemyt grozi wysoka grzywna oraz przepadek papierosów i pojazdu służącego do przewozu kontrabandy.

narew.info
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe