Sacrum et Musica

  • 3.09.2018, 06:50 (aktualizacja 03.09.2018 06:55)
  • narew.info
Sacrum et Musica
W niepowtarzalnej scenerii Katedry Łomżyńskiej i z udziałem artystów z Białorusi rozpoczął się XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica. Cykl spotkań z muzyką w świątyniach potrwa do 14 października.

Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, która jest głównym organizatorem Festiwalu, na dobry początek zaprosił Grodzieńską Capellę pod batutą   Władimira Bormotowa. Wokalistami byli Marina Gorowaja - sopran i Władimir Gorowaj - tenor. Na repertuar złożyły się utwory m. in. Jana Sebastiana Bacha, Feliksa Mendelssohna, Fryderyka Chopina i Giuseppe Rossiniego. Taki sam koncert powtórzony został tego dnia w Ostrołęce.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Jak poinformował na wstępie dyrektor Jan Miłosz Zarzycki, honorowym patronatem objęli Festiwal biskup łomżyński Janusz Stepnowski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Finansowego wsparcia udzielają samorządy województwa podlaskiego, Łomży i powiatu łomżyńskiego. Udział w organizacji koncertów ma również samorząd województwa mazowieckiego, Starostwa Powiatowe w Łomży i Zambrowie, urzędy miast i gmin: w Łomży, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Szczuczynie, Czyżewie, Piątnicy, Śniadowie, Zambrowie, Kadzidle.

Kolejne koncerty Festiwalu  Sacrum et Musica zaplanowane są:

9 września  - "Stabat Mater" F. Fenaroli  w kościołach Przemienienia Pańskiego w Piątnicy (godz. 12.15) oraz Brunona z Kwerfurtu w Łomży (godz. 19) z udziałem łomżyńskich filharmoników, a gośćmi będą dyrygent Manfredo Crescenzo, Carola Ricciotti - sopran z Włoch  i Karolina Kuklińska - mezzosopran.

16 września - "Fantazja Filmowa" z najsłynniejszymi tematami muzyki filmowej w kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży (godz. 19) z udziałem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej oraz Hadriana Filipa Tabędzkiego - fortepian.

16 września - "Z Arią i Piosenką" z utworami m. in. Bacha, Bizeta i Moniuszki w kościołach Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny w Śniadowie (godz. 9) oraz w kościele Św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach (godz. 12) z udziałem Joanny Cortes - sopran i kwartetu Alla Breve.

23 września - "W Krainie Miłości" z utworami m. in. Schuberta, Moniuszki, Kalmana, Lehara w kościele Św. Jana Pawła II w Grajewie (godz. 12) z udziałem Elżbiety Kaczmarzyk-Janczak -  mazzosopran, Tomasza Kanczaka - tenor oraz Tatiany Baranovskoy - fortepian.

23 września - "Latynoski Duet" z utworami m. in. Bacha, Vivaldiego i Mozarta w kościołach Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie (godz. 13) oraz Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej (godz. 19) z udziałem łomżyńskich filharmoników oraz dyrygenta Rubena Silvy  i Alejandriny Vazquez z Meksyku - sopran.

30 września - "I Solisti Laudensi" z utworami m. in. Corellego, Albinioniego, Bacha w kościele Imienia NMP w Szczuczynie (godz. 11.30) oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie (godz. 15.30) z udziałem Manueli Lucchi - skrzypce i Fabio Merliniego z Włoch - organy.

O październikowym programie Festiwalu Sacrum et Musica będziemy jeszcze informować.             

narew.info

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe