Oszuści ponownie próbują oszukać seniorów!

  • 05.09.2018, 12:30 (aktualizacja 05.09.2018, 12:49)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Oszuści ponownie próbują oszukać seniorów!
Oszuści wciąż próbują oszukiwać starsze osoby. Dzisiaj w Łomży oraz innych częściach województwa oszuści dzwonili do starszych osób z informacją, że ich oszczędności są zagrożone. 

Oszuści podszywający się pod funkcjonariuszy Policji mieli informować, że doszło do ataków na konta bankowe. Jak informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Łomży asp. Ewelina Szlesińska, że kobieta nie dała się nabrać i o wszystkim poinformowała Policję. 

Policjanci apelują do opiekunów osób starszych, by informować rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie przekazanie dużej sumy pieniędzy. Wykorzystujmy do tego celu rodzinne spotkania, świąteczne obiady, czy przypadkowe wizyty. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności całego życia.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe