Seniorzy są nam bardzo potrzebni 

  • 11.09.2018, 15:04 (aktualizacja 12.09.2018 14:51)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Seniorzy są nam bardzo potrzebni UM Łomża
Chcę zaplanować w budżecie miasta fundusze na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla posiadaczy Karty Seniora – zapowiada prezydent Mariusz Chrzanowski. - Nasi seniorzy powinni czuć się w Łomży jeszcze bezpieczniej i lepiej pod każdym względem, przede wszystkim zdrowotnym.

Jak podkreśla Główny Inspektor Sanitarny, organizator akcji informacyjnej „Zaszczep w sobie chęć szczepienia”, osoby starsze stanowią znaczną i stale rosnącą część społeczeństwa. Współistnienie chorób przewlekłych, zmniejszona sprawność intelektualna i fizyczna – to tylko niektóre problemy, z którymi muszą zmagać się osoby w podeszłym wieku. Ponadto osoby po 65. roku życia należą do pacjentów szczególnie narażonych na ciężki przebieg infekcji zakaźnych. Jednocześnie to na tej grupie - współczesnych babć i dziadków spoczywa często trud wspierania najbliższej rodziny poprzez opiekę nad wnukami. To odpowiedzialne zadanie zobowiązuje do podjęcia działań zmierzających do ochrony zdrowia nie tylko swojego ale także najbliższych.
„Dlatego zachęcamy te osoby, aby rozważyły decyzję o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, gdyż są one jak dotąd najlepszą metodą zapobiegania chorobom wywołanym przez wirusy i bakterie” - podsumowuje GIS

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Prezydent Mariusz Chrzanowski podkreśla, że zasadniczym celem inicjatywy bezpłatnych szczepień dla osób z Kartą Seniora jest zdrowie bardziej dojrzałych mieszkańców Łomży.

- Ale także to, aby mogli być stale aktywni w życiu swoich rodzin, ekonomicznym, edukacyjnym kulturalnym czy sportowym miasta. Bardzo są nam potrzebni w wielu dziedzinach – dodaje prezydent.

Szczepienia były jednym z tematów spotkania Mariusza Chrzanowskiego z osobami tworzącymi Łomżyńską Społeczną Radę Seniorów. To forum utworzone przez prezydenta w pierwszym okresie kadencji. Skupia osoby o ogromnym doświadczeniu zawodowym i życiowym, które chcą się nim dzielić ze społecznością miasta i inicjować ciekawe przedsięwzięcia. We współpracy z Radą powstała np. Karta Seniora zainicjowana przez Mariusza Chrzanowskiego. Daje ona osobom starszym różnego rodzaju ulgi i przywileje. Jednym z nich jest bezpłatna komunikacja miejska na terenie miasta. Na tym nie koniec, bo prezydent już zapowiedział, że będzie wnioskował do radnych, aby w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta uwzględnili środki na bezpłatne szczepienia przeciw grypie osobom po 60. roku życia posiadającym Kartę Seniora.

Spotkanie było także pewnym podsumowaniem kolejnego etapu pracy Rady Seniorów, dlatego Mariusz Chrzanowski przekazał na ręce przewodniczącej Grażyny Czajkowskiej podziękowania.

A gdy już wszystkie wymogi formalne i robocze zostały dopełnione, mogła się rozpocząć zabawa. Łomża ma także pod tym względem swój specjalny sposób działania. Oficjalnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypada 1 października, 20 października – Europejski Dzień Seniora, a 14 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 12.09.2018, 22:56
Moim zdaniem Chrzanowski robi co może. Zrozumiałe jest że więcej trzeba inwestować w młodych.
seniorka
seniorka 12.09.2018, 12:15
jasne -a gdzie Pan był wcześniej? za zablokowanymi drzwiami ?Na młodych Pan stawia i młodym pomaga -elektorat kościelny już jest ustawiony a Łomża to i tak miasto starych ludzi bo przy takiej polityce młodzi nadal będą uciekać z miasta

Pozostałe