Zaczytani herosi chcą stworzyć biblioteki dla dzieci w łomżyńskim szpitalu

  • 13.09.2018, 10:19 (aktualizacja 13.09.2018 11:45)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Zaczytani herosi chcą stworzyć biblioteki dla dzieci w łomżyńskim szpitalu
100 wyjątkowych projektów społecznych w całej Polsce. To zadania, które chcą zrealizować herosi przedsiębiorczości, w akcji organizowanej przez firmę Eurocash. Udział w konkursie bierze także Fundacja Zaczytani, która za wygrany grant chce otworzyc biblioteki dla dzieci w łomżyńskim szpitalu.

- W związku z faktem, że pochodzę z Łomży zgłosiłam do konkursu nasze miasto. Rozmawiałam już z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Romanem Nojszewskim. Jest bardzo otwarty na tego typu inicjatywę. Aby jednak akcja mogła się powieść, „zaczytaną misję” musiał wesprzeć przedsiębiorca z Łomży – tłumaczy Anna Obrycka, inicjatorka pomysłu, z Fundacji Zaczytani.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Takim przedsiębiorcą okazali się Państwo Karwowscy, którzy prowadzą market K1, przy ulicy Śniadeckiego. Dzięki ich poparciu fundacja może wziąć udział w akcji.

Wygranie konkursu pozwoliłoby na otwarcie trzech nowych zaczytanych bibliotek, na terenie lokalnego szpitala, na oddziałach dziecięcych. Najmłodsi pacjenci mogliby korzystać z biblioteki zlokalizowanej bezpośrednio na ich oddziale szpitalnym. Zaczytane biblioteki gwarantują nieustanny dostęp do literatury, dzięki regularnym wysyłkom książek z centralnego magazynu fundacji. Dodatkowo każdy pacjent ma możliwość zabrania swojego ulubionego utworu do domu.

Fundacja Zaczytani aktualnie posiada pod swoją opieką 604 biblioteki na terenie całego kraju. Chcą stworzyć kolejne w Łomży.

- Do całego projektu przystąpiło kilkaset inicjatyw z całego kraju. Z województwa podlaskiego jest ich 14 a z Łomży jesteśmy tylko my – mówi Anna Obrycka.

Jak można pomóc? Akcja jest bardzo prosta. Polega na oddawaniu codziennie, do 14 października głosów, na stronie:

https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/zaczytana-biblioteka/

Im więcej głosów, tym większa szansa. Ponadto jeśli w tym okresie dokonywane są zakupy w sklepie Market K1, warto oddać głos z paragonem. Dzięki temu z automatu wpada 5 punktów.

- Potrzebujemy Państwa pomocy. W ostatecznym rozrachunku liczy się największa ilość oddanych głosów. Tylko z Waszą pomocą jesteśmy w stanie wygrać – apeluje o oddawanie głosów Janusz Karwowski, właściciel sklepu Market K1. - Będę wdzięczna za wsparcie. Każdy dzień z Waszym głosem jest ważny. Razem możemy zrobić coś dobrego – dodaje Anna Obrycka.

 

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe