Pałac w Ciechanowcu jak za hrabiów Starzeńskich

  • 14.09.2018, 13:33 (aktualizacja 14.09.2018 13:39)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Pałac w Ciechanowcu jak za hrabiów Starzeńskich
W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości Muzeum Rolnictwa im. księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, przywraca klimat i obraz codziennego życia dworskiego rodziny Starzeńskich w Ciechanowcu – Nowodworach w czasach, gdy Polska walczyła o niepodległość.

Jak informują przedstawiciele Muzeum Rolnictwa, w weekend 15 i16 września dostępne dla zwiedzających będą zabytkowe obiekty dworskie: pałac hrabiów Starzeńskich, wozownia z kolekcją XIX-wiecznych karet, dawna stajnia, podziemia oficyny z wystawą „Tradycji zielarskich”, która urozmaicona jest niezwykle ciekawym ogrodem roślin „zdatnych do zażycia lekarskiego”, stworzonym według słynnego „Dykcjonarza” ks. Krzysztofa Kluka.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Wyjątkową atmosferę życia w pałacu Starzeńskich w Ciechanowcu -Nowodworach będzie można poczuć dzięki bliskim spotkaniom z pałacową arystokracją sprzed stu lat. Z bliska będzie można zobaczyć ubrania, pojazdy, zwyczaje, zabawy ludzi z epoki. To niepowtarzalna okazja, aby poznać historię rodu Starzeńskich z Nowodworów i zwiedzić ich posiadłość, czyli siedzibę muzeum. Wydarzeniu towarzyszyły będą rozmowy z historykami i prelekcje o rodzie Starzeńskich.

Europejskie Dni Dziedzictwa, których częścią jest wydarzenie w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, to inicjatywa Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno - edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, organizują imprezy towarzyszące.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe