W „siatkę” najlepsi w kraju

  • 18.09.2018, 15:13 (aktualizacja 18.09.2018, 15:17)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
W „siatkę” najlepsi w kraju
W Białymstoku zakończyły się Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Piłce Siatkowej. Reprezentacja 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zajęła pierwsze miejsce.

Jak informują służby prasopwe 1 PBOT, zawody były rozgrywane na terenie kompleksu wojskowego w Białymstoku. Startowało pięć zespołów reprezentujących brygady Obrony Terytorialnej z: Podlasia (1PBOT), Lubelszczyzny (2LBOT), Podkarpacia (3PBOT), Warmii i Mazur (4W-MBOT) oraz północnego Mazowsza (5MBOT).

Rywalizacja o tytuł mistrzowski odbyła się między brygadami z Podlasia, Lubelszczyzny i Podkarpacia. Zasadnicze mecze, jak się okazało, rozegrane zostały pierwszego dnia, ale przyjęty system rozgrywek („każdy z każdym”) i system punktacji spowodowały, że o mistrzostwie decydował wynik ostatniego meczu” - mówi kapitan reprezentacji 1PBOT kpt. Leszek Chodnicki.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej wygrała swoje wszystkie spotkania. Spośród czterech rozgrywanych meczy dla reprezentacji 1PBOT najtrudniejszym był mecz otwarcia z drużyną 3 Podkarpackiej Brygady OT.

Doświadczenia z mistrzostw WOT w pozostałych dyscyplinach sugerowały, że będzie to najtrudniejszy rywal” - dodaje kpt. Chodnicki.

Ostatecznie podlascy Terytorialsi wygrali to spotkanie po tie-breaku.

Drugi mecz żołnierze 1PBOT rozpoczęli niezbyt udanie. Pierwszego seta wygrała reprezentacja lubelskiej brygady, ale w drugim secie podlascy Terytorialsi opanowali sytuację, doprowadzili do remisu i także wygrali po tie-breaku.

W meczach z drużynami 4W-MBOT i 5MBOT zespół 1PBOT od początku kontrolował sytuację i wygrał je nie tracąc żadnego seta.

Zwycięstwo reprezentacji 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej jest tym bardziej szczególne, że była ona organizatorem zawodów. W drużynie 1PBOT znaleźli się żołnierze zawodowi oraz żołnierze OT z batalionów w Łomży i Suwałkach.

"Najważniejsze indywidualności Mistrzostw to Jacek Gościński (1PBOT) - atak, Mateusz Rzeźnik (2LBOT) - wszechstronność i MVP Mistrzostw - Jakub Woś (3PBOT) - rozegranie" - wskazuje kpt. Leszek Chodnicki.

To już drugie mistrzostwa WOT, w których podlascy Terytorialsi zajmują pierwsze miejsce.
W kwietniu reprezentacja 1PBOT wygrała zawody w biegach przełajowych.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe