Manewry ratowniczo-poszukiwawcze w Kolnie [VIDEO]

  • 03.10.2018, 11:57 (aktualizacja 03.10.2018, 18:02)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Manewry ratowniczo-poszukiwawcze w Kolnie [VIDEO]
W dniu 6 października 2018 roku Grupa Ratownicza Nadzieja Oddział w Kolnie wraz z OSP Kolno organizuje manewry ratownicze Kolno‘18 połączone ze szkoleniem z zakresu działań poszukiwawczych w stosunku do osób zaginionych, którym zagraża niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia lub wolności (tzw. zaginięcia poziomu pierwszego).

Działania składać się będą z dwóch bloków: ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego oraz ćwiczeń poszukiwawczych Ideą ćwiczeń jest podniesienie kwalifikacji strażaków – ratowników oraz integrowanie środowiska strażackiego powiatu kolneńskiego i sąsiednich. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców terenów wiejskich i ostatecznie ograniczenie skutków nieszczęśliwych zdarzeń i zaginięć na terenie powiatu. Wykorzystywany przy tym będzie potencjał ratowniczy i doświadczenie poszukiwawcze Grupy Ratowniczej Nadzieja, która jako jedyny podmiot na terenie północno – wschodniej Polski realizuje poszukiwania osób zaginionych bezpośrednio we współpracy i na zlecenie Komendy Głównej Policji w Warszawie.

W związku z tym do udziału w manewrach zgłosiło się 5 OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ramowy program ćwiczeń jest następujący: Godz. 9.00 - Zbiórka, podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy GR Nadzieja a OSP Kolno, przekazanie sprzętu ufundowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz oddziałów GR Nadzieja w Łomży, Zambrowie i Kolnie Godz. 9.30 - rozpoczęcie ćwiczeń ratownictwa technicznego i medycznego - zostanie zasymulowany wypadek masowy z udziałem 4 pojazdów. Podczas ćwiczenia strażacy ochotnicy pod okiem instruktorów z PSP Kolno i ratowników medycznych z GR Nadzieja będą ćwiczyć bezpieczną ewakuację poszkodowanych z rozbitych i pociętych aut. Godz. 13.00 - obiad Godz. 14.00 - zajęcia teoretyczne z zakresu działań poszukiwawczych Godz. 15.00 - zajęcia w terenie Godz. 18.00 - zakończenie działań, podsumowanie ćwiczeń.

 

 

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe