Przedsiębiorcze Anioły są na Ziemi Łomżyńskiej [FOTO] 

  • 04.10.2018, 23:29 (aktualizacja 05.10.2018, 13:12)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Przedsiębiorcze Anioły są na Ziemi Łomżyńskiej [FOTO]
To, że anioły wyróżniają się dobrym sercem, to w zasadzie wiadomo. Łomżyńska wersja anioła powinna jednak dobrze sobie radzić także w świecie gospodarki. Trud znalezienia i uhonorowania najwspanialszych Łomżyńskich Aniołów Biznesu spośród 9 tysięcy firm w regionie po raz drugi wzięły na siebie Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe i Powiatowy Urząd Pracy w Łomży.

"Anielska" gala, którą poprowadzili Anna Sobocińska i Mariusz Rytel, odbyła się w sali Kina Millenium. Wśród gości byli tym razem także gospodarczy przedstawiciele kilkunastu ambasad krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki w Polsce.  Otworzyli ją wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki i wicestarosta Lech Szabłowski.  Przedstawili ideę honorowania firm z Łomży i powiatu łomżyńskiego wyróżniających się  efektywnością ekonomiczną, ale także aktywną obecnością w życiu. Andrzej Garlicki nawiązał także do wyników najnowszego rankingu pisma "Wspólnota" sumującego dokonania gospodarcze kończącej się kadencji , w którym Łomża znacznie poprawiła swoje osiągnięcia w stosunku do poprzedniego takiego zestawienia.  Jak stwierdził Lech Szabłowski, powiat łomżyński ma jedne z najsłabszych w Polsce  wskaźników np. budżetowych dochodów na głowę mieszkańca, ale znacznie wyższą pozycję w umiejętnym pozyskiwaniu funduszy rozwojowych. Opisał także "kuchnię" przygotowań do gali Łomżyńskich Aniołów Biznesu, a zwłaszcza proces wyłaniania tych najlepszych z najlepszych.

Organizatorzy zadecydowali, że w drugiej edycji nagrody zostaną przyznane w 8, a nie 6 kategoriach. Doszły: Super Anioł i Kobieta Biznesu. A ponieważ paniom należy się pierwszeństwo, od tego właśnie gospodarze wieczoru zaczęli prezentacje laureatów. Nominacje  otrzymały Barbara Duda ze spółdzielni socjalnej Alexis, Iwona Gosk prowadząca wielobranżową firmę  z komponentem m. in. motoryzacyjnym, restauracyjnym i edukacyjnym oraz Dorota Zwierzyńska również ze sfery edukacji i działań na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. Statuetkę Anioła otrzymała Iwona Gosk, a Dorocie Zwierzyńskiej konkursowa kapituła przyznała nagrodę specjalną.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe