Seniorze, wejdź w cyfrowy świat

  • 10.10.2018, 09:25 (aktualizacja 10.10.2018 09:28)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Seniorze, wejdź w cyfrowy świat
Te osoby mogły w swoim okresie edukacji czy pracy nie zetknąć się z komputerem. Nie ma jednak żadnych powodów, by pozostawały wykluczone – Piotr Grabani, NOT w Łomży, realizator setek projektów szkoleniowych, z entuzjazmem opowiada o najnowszym przedsięwzięciu swojej instytucji.

„Cyfrowy Senior” to unikalna inicjatywa. Łomżyński NOT i białostocki Europartner wygrały konkurs na jego realizację w Ministrstwie Cyfryzacji i podjęły się wprowadzenia około 2000 osób powyżej 65 roku życia (- Górnej granicy nie określaliśmy – uśmiecha się Piotr Grabani) do „społeczności cyfrowej”

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

- Otwierałem niedawno szkolenie w gminie Grabowo. Było to dosyć niesamowite, bo gdyby nie ja, to średnia wieku osób obecnych na sali przekroczyłaby 80 lat. Bardzo ją zaniżyłem. Było dla mnie ogromnie miłym zaskoczeniem, że wójt i jego pracownicy przyprowadzili 80 i 90-letnie panie oraz panów. Uczą się oni teraz obsługi komputera, smartfona tabletu, poznają specjalistyczne oprogramowania: e-urząd, e-obywatel, e-służba zdrowia. Chcemy, aby nie czuły się izolowane – opowiada Piotr Grabani.

Internet, poczta elektroniczna, Facebook, YouTube, Skype to wszystko, co dziś dla młodzieży jest chlebem powszednim, przyszło za późno dla wielu reprezentantów starszego pokolenia.

- Seniorzy, jak to widzimy w Łomży są coraz bardziej aktywni i chcemy to zjawisko jeszcze wzmocnić – mówi szef NOT.

Kierowana przez niego instytucja poprowadzi program w dawnym województwie łomżyńskim i części suwalskiego. Białostocki Europartner zrobi to samo na Białostoczyźnie. Do końca 2021 roku z 60-godzinnych zajęć skorzysta około 2000 osób.

- Trwają już szkolenia w Łomży, Małym Płocku, Grabowie, Grajewie – dodaje Piotr Grabani. - Ale mam wielką prośbę do wszystkich – ponieście tę informację o zapisach do wszystkich waszych przyjaciół, znajomych.

Dołączyć do programu seniorzy mogą zapisując się w budynku NOT przy ul. Polowej 45, drugie piętro, pokój 208 oraz w Ratuszu przy Starym Rynku


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe