Nie bądź wyborczym strusiem

  • 10.10.2018, 15:04 (aktualizacja 10.10.2018 15:41)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Nie bądź wyborczym strusiem
Niby wszyscy znają powiedzenie, że „nieobecni nie mają racji”, ale w każdych wyborach powtarza się dziwna sytuacja, że więcej niż połowa dorosłych mieszkańców miasta, regionu i kraju rezygnuje ze swojej racji.

Celem projektu „Nie bądź struś - nie chowaj głowy w piasek - idź na wybory” jest większe zaangażowanie mieszkańców Łomży w wybory samorządowe, które odbędą się (pierwsza tura) już w niedzielę 21 października.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Autorzy kampanii przekonują wyborców, że udział w głosowaniu nie jest skomplikowany, czasochłonny i nie przeszkadza w realizacji planów weekendowych. W Łomży frekwencja w wyborach samorządowych 2014 roku była na poziomie 39.82% (dane pochodzą z PKW); w Suwałkach wynosiła 40.50%, natomiast w Białymstoku osiągnęła 41.45%.

W rankingu Europolis miast obywatelskich Łomża zajęła 55. miejsce na 66 przebadanych. Warto zwrócić uwagę, że Suwałki były 35, Ostrołęka 52, natomiast stolica województwa - Białystok 11. Ranking miast obywatelskich został zbudowany na podstawie pięciu kryteriów. Pierwsze z nich to bierna i czynna aktywność wyborcza. Kolejne - to udział w organizacjach publicznych, zaangażowanie w życie publiczne, rozpowszechnienie postaw obywatelskich oraz otwarcie miast na obywateli – przekazują organizatorzy podkreślają, że tym razem chodzi przede wszystkim o pierwszy wskaźnik: biernej i czynnej aktywności wyborczej.

Działania związane z projektem:

1. Kampania promocyjna zachęcająca mieszkańców Łomży do pójścia na wybory samorządowe 21 października 2018 r.

2. Prawybory w szkole ponadgimnazjalnej

3. Kawiarenka Obywatelska pt. "Po co głosować?"

Uważamy, że mieszkańcy miasta Łomży w zbyt skromnym stopniu korzystają z czynnego prawa wyborczego. Chcemy podkreślić, iż radni i prezydent są tym razem wybierani na 5-letnią kadencję – przekonują organizatorzy.

Tym ważniejsze jest, aby radni mieli silny mandat do sprawowania władzy. Wybory samorządowe różnią się od parlamentarnych tym, że mamy rzeczywisty wpływ na otaczającą nas rzeczywistość - "radni są na wyciągnięcie ręki".

Serdecznie zapraszamy do zaangażowania się w akcję społeczną: „Nie bądź struś - nie chowaj głowy w piasek - idź na wybory”.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe