Via Baltica pod Szczuczynem

  • 17.10.2018, 15:24 (aktualizacja 18.10.2018, 07:13)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Via Baltica pod Szczuczynem GDDKiA
Rozpoczęła się uroczysty wbijaniem szpadli budowa drugiej jezdni obwodnicy Szczuczyna. To kolejny fragment przyszłej ekspresowej trasy S61, czyli Via Baltica, który jest w fazie wykonawczej.

Droga wyprowadzająca ruch z centrum Szczuczyna oddana została do ruchu w listopadzie 2015 roku, ale na znacznym odcinku jako jednojezdniowa, czyli niespełniająca parametrów  szlaku ekspresowego. Zresztą, nawet budowie tej jednej jezdni towarzyszyły spore perturbacje. Najpierw realizowało ją FCC. Jednak z powodu opóźnień i braku działań, do których realizacji wzywał inwestor, w czerwcu 2013 roku GDDKiA odstąpiła od umowy z wykonawcą.

Budowę dokończyła firma Polaqua, która także otrzymała kontrakt na budowę drugiej jezdni. do nośności 115 kN/oś. Postępowanie dotyczące zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia zezwolenia na realizację inwestycji drogowej zostało wszczęte w czerwcu tego roku, w października  Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.

Realizuje ją firma Polaqua. Wartość kontraktu to 75 mln zł. Droga będzie wykonana w technologii betonu cementowego. Będzie miała 6,6 km i połączy się z istniejącym węzłem drogowym Szczuczyn – sam węzeł został wybudowany w wariancie docelowym na potrzeby dwóch jezdni. W efekcie powstanie droga dwujezdniowa z dwoma pasam ruchu w każdym kierunku. Jezdnie będą rozdzielone pasem o szerokości od 5 do 12 metrów.

Jak poinformował wojewoda Bohdan Paszkowski, spośród odcinków, na jakie podzielona została w procesie realizacji Via Baltica, w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim trwa postępowanie dotyczące trzech, na które powstała już dokumentacja poprzedzająca wydanie zezwolenia na realizację inwestycji.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe