Dziecięcy bukowo - sosnowy bulwar nad Łomżyczką

  • 19.10.2018, 12:47 (aktualizacja 22.10.2018, 07:14)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Dziecięcy bukowo - sosnowy bulwar nad Łomżyczką
Kacper rezolutnie i energicznie robi wszystko. Chwyta szpadel i rozmawia z dziennikarzami, sadzi drzewko i zapowiada, że będzie się nim opiekował. Wraz z grupą koleżanek i kolegów z IV e i IV f Szkoły Podstawowej nr 5 oraz pod opieką nauczycielek Justyny Milczarek i Eweliny Gardockiej oraz dyrektor Małgorzaty Pietrusewicz wziął udział w urządzaniu mini bulwarów nad Łomżyczką w rejonie ulicy Modrzewiowej.

Chociaż to akurat nie modrzewie przygotowali dla dzieci pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa  Gospodarki Komunalnej j Mieszkaniowej pod wodzą Joanny Zięby. Nad  drugą po Narwi z  łomżyńskich rzek powinny wyrosnąć efektowne buki i sosny kolumnowe.

- Sadzimy obok siebie liściaste i iglaste, abyśmy mieli zieleń cały rok, a dodatkowo  od wiosny do jesieni mieniące się różnymi kolorami liście buków - wyjaśnia  Joanna Zięba.

Dzieciom pomagają prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki, który proponuje, aby do żywej "lekcji przyrody" dołączyć też sprawdzian ortograficzny z pisowni  słowa "buk". Dzieci dają sobie radę bez trudu. Chociaż kilka z nich wpada w pułapkę wiceprezydenta, który z uśmiechem pyta  czy sosna spisze się przez "u" czy "ó".          

Prezydent Mariusz Chrzanowski przypomina, że bulwary nad Łomżyczka, czyli zagospodarowanie terenu spacerowo - wypoczynkowego na dużym osiedlu jednorodzinnych domów to postulat mieszkańców realizowany w Budżecie Obywatelskim.    

Instruktażu leśnika prezydenci udzielają razem z fachowcami, którzy pokazują np. do jakiej wysokości należy przysypać ziemią korzenie drzewek.

Specjalna tabliczka będzie informować, że bukowo - sosnową aleję przeszło 30 drzewek nad Łomżyczką posadziły dzieci z SP 5. A także, że obiecały się nią opiekować.

- Podlewać... - Kacper głęboko się zastanawia, bo jeszcze wiele wiedzy o zajmowaniu się drzewkami musi jeszcze zdobyć, ale zapału mu nie brakuje.        

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe