600 tancerzy i 20 godzin na parkiecie

  • 22.10.2018, 15:21 (aktualizacja 22.10.2018, 18:22)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
600 tancerzy i 20 godzin na parkiecie
Prawdziwe święto tańca w Łomży dobiegło końca. Po raz kolejny w grodzie nad Narwią odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca „Wirująca Strefa”. Na parkiecie w hali im. Olimpijczyków Polskich walczyło ze sobą kilkuset tancerzy z Polski, Białorusi i krajów bałtyckich.

Wirująca Strefa od lat organizowana przez Marka Kisiela cieszy się popularnością. Warto podkreślić, że tegoroczna edycja imprezy jest zarazem furtką do międzynarodowych finałów zawodów break dance „Floor Wars”, w Danii i międzynarodowych finałów zawodów Hip Hop i Popping „PopCity” w Anglii.

Tegoroczny turniej to: ponad 20 godzin tańca, 14 kategorii (hip hop, popping, breaking, all styles, showcases), a także niemal 600. zdolnych tancerzy z Polski, Białorusi i Ukrainy. W rywalizacji wzięły udział szkoły tańca i soliści m.in. z Lublina, Wrocławia, Krakowa, Wałbrzycha, Gdańska, Warszawy, Augustowa, Czarnej Białostockiej, Mrągowa, Białegostoku, Łodzi, Radomia, Lwowa i Mińska.

A skoro tacy zawodnicy, nie mogło zabraknąć także międzynarodowego jury w składzie: Breaking - Shane (Hustle Kidz), Jamal (Predatorz Crew), Sapa (Team Ukraine); Hip hop – Spider, Żurek, Zolsky; Popping – Fantom, Holistic.

Zawodnicy rywalizowali o nagrody o wartości 20 tysięcy złotych oraz wyjazd na finały zawodów break dance „Floor Wars”, odbywających się w Danii oraz Hip Hop i Popping „PopCity” w Anglii.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe