Akademia Przedszkolaka w PWSIiP zainaugurowana [FOTO]

  • 26.10.2018, 13:55 (aktualizacja 26.10.2018, 14:02)
  • www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Akademia Przedszkolaka w PWSIiP zainaugurowana [FOTO]
Radosne, mądre i dociekliwe dzieci z dwudziestu przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z Łomży, Rydzewa, Śniadowa, Janowa, Wygody, Nowogrodu, Piątnicy oraz Borkowa, wzięły udział w Inauguracji Akademii Przedszkolaka w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W pięknej i przestronnej auli im. prof. Antoniego Jakubczaka, dzieci śpiewały, tańczyły, recytowały, wykonywały skomplikowane układy choreograficzne, aby oddać cześć Niepodległej od stu lat Ojczyźnie i okazać spontaniczną radość życia.

- Bardzo mi się podobało - komentował z lekką nieśmiałością Jakub, 6-letni uczestnik wydarzenia, dodając, że uczelnia jest bardzo duża i kolorowa, a aula „jak w teatrze”.

To już 9. edycja wydarzenia, które popularyzuje naukę i nie ogranicza naturalnej ekspresji dzieci, zgodnie z zasadą Ignacego Krasickiego – „uczyć bawiąc”. Z wykładów oraz eksperymentów skorzystało dotychczas około 4 tys. przedszkolaków. Ich formuła od lat jest niezmienna. Pod okiem wykładowców, studentów, Samorządu Studenckiego PWSIiP, powstają interesujące scenariusze spotkań z dziećmi, dotyczące praw konsumenta, zdrowego odżywiania, chemicznych eksperymentów z wykorzystaniem produktów dostępnych w domowych kuchniach. Zagraniczni studenci programu Erasmus+ zabierają najmłodszych w mentalną podroż do swoich krajów i kultur. Dzieci dowiadują się, że świat widziany z perspektywy naukowej jest pasjonujący, niczym nieograniczony, a szkiełko mikroskopu oraz akademickie podręczniki skrywają wspaniałe tajemnice. Ale Akademia Przedszkolaka to nie tylko ogromne przeżycie dla najmłodszych, także przedstawiciele akademickiego świata czerpią od dzieci – spontaniczność oraz radość życia okazywaną w potężnej dawce decybeli. Uczą się, jak język naukowej analizy, przekształcić w radosną prelekcję, zaszczepić w dzieciach głód wiedzy, który zaprocentuje w kolejnych latach ich życia…

Podczas inauguracji występy przedszkolaków obserwowali rektor dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP oraz prorektorzy: dr Sylwia Chojnowska i dr Dariusz Perło. W ich ocenie dzieci zasłużyły na to, aby stać się najmłodszymi żakami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zostały pasowane na studentów i dumnie wkroczyły w nowy etap życia, wielką naukową przygodę, której kolejna odsłona już w listopadzie. Wówczas fizjoterapeutka dr Monika Gałczyk wprowadzi dzieci w meandry swojej profesji oraz zachęci do zdrowej, codziennej aktywności.

www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe