Można depnąć na S8

  • 31.10.2018, 13:54 (aktualizacja 31.10.2018, 13:59)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Można depnąć na S8 GDDKiA
To rzadkie wydarzenie na polskich drogach żeby pozwalano jeździć szybciej, a nie wolniej, ale jednak się zdarzyło. Na odcinku ekspresowej drogi S8 od granicy województwa podlaskiego do Ostrowi Mazowieckiej kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zarządziła zmianę znaków wskazujących „kodeksowo” dozwoloną prędkość ze 100 na 120 kilometrów na godzinę.

W ten sposób, jak wskazuje GDDKiA, trasę od początku obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej aż za Mężenin w województwie podlaskim, czyli około 59 kilometrów, można pokonać z prędkością 120 km/h. Wprowadzona tam organizacja ruchu, spełniająca standardy drogi ekspresowej, ma charakter stały i oznacza, że wykonawca wykonał wymagane do całkowitego zamknięcia inwestycji prace.

Niestety, na znaki ze „120” na całej trasie od Białegostoku do Warszawy trzeba jeszcze poczekać. Jak podaje GDDKiA: „Tymczasowa organizacja ruchu z ograniczeniem prędkości do 100 km/h obowiązuje jeszcze na właśnie wybudowanych mazowieckich odcinkach S8 (w sumie 29 km), na których ruch na dwóch jezdniach odbywa się od 17 września br. (węzeł Poręba – Ostrów Mazowiecka) i od 19 października (Wyszków - węzeł Poręba). Zgodnie z deklaracjami wykonawców, ograniczenia te powinny zniknąć na przełomie listopada i grudnia”.

W granicach województwa podlaskiego, jedynym odcinkiem S8, z ograniczeniem do 100 km/h, pozostaje ten, wykonany przez firmę Astaldi - 14,26 km od Mężenina do Jeżewa. „Ruch na dwóch jezdniach odbywa się na nim od 30 grudnia ubiegłego roku, ale przez problemy z zakończeniem inwestycji, w tym roku tymczasowa organizacja ruchu prawdopodobnie nie zostanie zmieniona” - informuje GDDKiA.


 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe