Oficjalne. Mariusz Chrzanowski prezydentem Łomży z rekordowym poparciem

  • 5.11.2018, 05:26 (aktualizacja 05.11.2018 06:02)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Oficjalne. Mariusz Chrzanowski prezydentem Łomży z rekordowym poparciem
Mariusz Chrzanowski pozostaje prezydentem Łomży na swoją drugą, tym razem pięcioletnią, kadencję. Według oficjalnych już danych Państwowej Komisji Wyborczej, w drugiej turze wyborów zdobył rekordowe poparcie 14 866 wyborców, czyli 75,98% głosujących. Jego rywalkę, Agnieszkę Barbarę Muzyk, wskazało 4 699 osób (24,02%).

Mariusz Chrzanowski startujący z własnego komitetu wyborczego  znacznie poprawił swój wynik z pierwszej tury (10 518), a Agnieszka Barbara Muzyk z Prawa i Sprawiedliwości nie powtórzyła swojego (5 487). Nowy - stary gospodarz miasta  osiągnął zresztą o wiele lepszy rezultat niż 4 lata temu (ponad 11 tysięcy głosów), gdy w drugiej turze pokonał ówczesnego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego.

W poszczególnych komisjach obwodowych Mariusza Chrzanowski zdobył: od 83,66% poparcia w Komisji Obwodowej nr 31 w budynku SM Perspektywa przy ul. Kazańskiej (ponad 80%  także w komisjach: nr 13 w PWSIiP przy ul. Akademickiej, 14 w przedszkolu "Wesołe Słoneczko" przy Spółdzielczej, 19  w przedszkolu nr 14 przy Kołłątaja, 20 w przedszkolu nr 15 przy Kołłątaja). Rekordowe 92% uzyskał w Szpitalu Wojewódzkim, ale było to 12 z 13 osób głosujących. Agnieszce Barbarze Muzyk tylko w kilku obwodach udało się zdobyć co najmniej 30% głosów.

Frekwencja była niższa niż w pierwszej turze wyborów. Wyniosła nieco ponad 40%.

Inne dogrywki

Troszkę w cieniu walki w trzecim co do wielkości mieście województwa podlaskiego rozegrało się jeszcze kilka pojedynków w drugiej turze. W powiecie łomżyńskim najbardziej pasjonująco zapowiadała się rozgrywka w gminie Piątnica. W pierwszej turze dotychczasowy wójt Krzysztof Kozicki uzyskał tylko 12 głosów przewagi nad Arturem Wierzbowskim. W drugiej to Artur Wierzbowski  wygrał 2063 do 1976, czyli 51 do 49%.

Nowych burmistrzów mają także Ciechanowiec - Eugeniusz Święcki pokonał Mirosława Reczkę, Augustów - Mirosław Karolczuk wygrał z Wojciechem Walulikiem.

Koniec także pewnej epoki w Ostrołęce. Wieloletniego prezydenta Janusza Kotowskiego zastąpi Łukasz Kulik.     

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe